הודעות דוברות הלשכה

ראש לשכת עורכי הדין בעקבות הדיון בועדת החוקה של הכנסת על העומס בבתי המשפט: "יש לכנס את נציגי הרשות המבצעת, השופטת והמחוקקת ונציגי הלשכה למציאת פתרונות לבעיית העומס בבתי המשפט"

30.07.2008

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

המשנה לראש הלשכה: "דנים בעומס על בתי המשפט, אך לא בודקים את הסיבה לעומס".

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד יורי גיא-רון, אמר את הדברים, בעקבות הדיון שנערך היום, 29.7.08, בועדת החוקה של הכנסת בנושא העומס בבתי המשפט.

 

ראש הלשכה ציין, כי הוא מסכים עם דבריו של יו"ר ועדת החוקה, חה"כ פרופ' מרדכי בן ששון, שנאמרו במהלך הישיבה, לפיהם חסרה לו בעבודת הכנסת הידברות בין נציגי הרשות המחוקקת, המבצעת, השופטת ועורכי הדין. "כבר מראשית הקדנציה הדגשתי את הצורך בשיתוף נציגי הלשכה במהלכים ובגיבוש רפורמות ובמיוחד כאשר, מדובר בהתמודדות עם בעיית העומס בבתי המשפט", אמר ראש הלשכה.

 

לדברי ראש הלשכה, יש כיום ישנה גיבנת מהעבר של 300 אלף תיקים הממתינים לטיפול בתי המשפט והעומס הוא בלתי אפשרי. "סיכמתי עם מנהל בתי המשפט, כי בקרוב נפתח במבצע לחיסול תיקים אלה".

 

במהלך הישיבה בועדת החוקה, ציין עו"ד ד"ר משה ויינברג, המשנה לראש הלשכה, כי יש לגבש תכנית כוללת להתמודדות עם העומס בבתי המשפט, להבדיל מפתרונות המוצגים כטלאי על טלאי. "דנים בעומס על בתי המשפט, אך לא בודקים את הסיבה לעומס. בנו מערכת טלאי על טלאי והציעו פתרונות ספורדיים כמו אלה שהוצעו בדו"ח ועדת רונן. אנו בלשכה מטפלים שורשית במקור הבעיה. יש שני סוגי עומסים, עומס הנובע מ-300 אלף תיקים שלא טופלו בעבר במערכת, ובכוונתנו להציע אלפי עורכי דין ותיקים כשופטים לשעה והפנייה להליכי בוררות – כפתרון. לגבי העומס בעתיד, אנו כרגע עובדים בלשכה על הכנת דו"ח על תפקוד בתי המשפט והצעת פתרונות להקלה בעומס. בנוסף, התייחס לריבוי עורכי  הדין ולירידה ברמת המקצוע, הדגיש את חשיבות המלצות ועדת גרסטל לעריכת רפורמה כוללת בהתמחות וקרא לשר פרידמן לקדמן בחקיקה.

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון