הודעות דוברות הלשכה

ההוצאה לאור של לשכת עורכי הדין מזמינה לקבלת פנים לרגל צאת הספר: "אלמורשד פי אלקדא אלשרעי", המדריך במשפט השרעי מאת עו"ד איאד זחאלקה, במעמד שופט בית המשפט העליון – סלים ג’ובראן.

25.06.2008

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

האירוע יתקיים מחר, יום ה’ 26.6.08, בשעה 17:00, באולמי פטרה, סכנין.

ההוצאה לאור של לשכת עורכי הדין תקיים אירוע לרגל צאתו של הספר "אלמורשד פי אלקדא אלשרעי", פרי עטו של עו"ד איאד זחאלקה, מנהל בתי הדין השרעיים בישראל ולרגל סיום ההשתלמות בנושא הדינים השרעיים, שארגן מחוז חיפה של לשכת עורכי הדין, בראשות עו"ד רחל בן ארי.

 

הספר, הכתוב בשפה הערבית, סוקר את הדין השרעי הנוהג בבתי הדין השרעיים בישראל, ומציג את הדין הנוהג בכל נושאי המעמד האישי של המוסלמים בישראל, כפי שבאו לידי ביטוי במקורות של המשפט המוסלמי, בחקיקה העותומאנית ובפסקי הדין של ביה"ד השרעי לערעורים, תוך התייחסות למשפט האזרחי הרלבנטי.

 

אחת הסוגיות הסבוכות אותן סוקר ומנתח המחבר בהרחבה היא סוגיית משמורת הילדים, אשר ההלכה בעניינה מהווה יסוד מרכזי ברפורמה שהנהיג ביה"ד השרעי לערעורים, תוך מתן פרשנות הלכתית להלכות במשפט הקלאסי וההתמודדות מעניינת עם החוקים הישראלים והחלטות בג"צ בנושא.           

 

עו"ד ואיל ח'לאילה ינחה את האירוע, וישאו דברי ברכה שופט בית המשפט העליון, סלים ג'ובראן, ראש הלשכה, עו"ד יורי גיא-רון, נשיא בית הדין השרעי לערעורים, קאדי אחמד נאטור, הראש הרוחני לעדה הדרוזית, השיח' מואפק טריף, מנכ"ל משרד המשפטים, מר משה שלה, יו"ר ועד מחוז חיפה של הלשכה, עו"ד רחל בן ארי, יו"ר ועד מחוז צפון של הלשכה, עו"ד ח'אלד זועבי.  מנהל בתי הדין השרעיים, עו"ד איאד זחאלקה ירצה בנושא "עינייני המעמד האישי בין הדין השרעי והחוק".

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון