הודעות דוברות הלשכה

פונה שנצברו לו חובות של למעלה מ- 100 אלף ₪ לבנקים ונפתחו לו תיקי הוצאה לפועל בעקבות מלחמת לבנון השניה – זכה לייצוג בהתנדבות במסגרת תכנית "שכר מצווה" של לשכת עורכי הדין

03.06.2008

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

לאחרונה פתחה התכנית 11 מרכזי זכויות נוספים של ברחבי הארץ.

פונה שפנה למרכז הזכויות של תכנית "שכר מצווה" של לשכת עורכי הדין - למתן סיוע וייצוג משפטי למעוטי אמצעים בהתנדבות (פרו בונו), במחוז ירושלים - בעקבות פקודות מאסר, שהוצאו נגדו בגין תיקים שנפתחו לו בהוצאה לפועל, זכה לייצוג בהתנדבות במסגרת התכנית על ידי עו"ד איילת דוידוב. מקרה זה הוא אחד מיני מקרים רבים של פונים ופונות, שזכו לייצוג משפטי פרו בונו באמצעות "שכר מצווה".

 

המדובר בפונה, שנפתחו נגדו 10 תיקים בהוצאה לפועל בגין חובות שצבר בסך של למעלה מ- 100 אלף ₪. חובות אלה נצברו לו בעקבות עסק ששגשג במרכז ירושלים עד לפרוץ מלחמת לבנון השניה. העסק נחל הפסדים רבים, אשר הביאו לסגירתו. במסגרת הייצוג המשפטי פרו בונו הגישה עו"ד דוידוב בשם הפונה בקשה לאיחוד תיקים לראש ההוצאה לפועל ובקשה לביטול פקודות המאסר. ראש ההוצאה לפועל אישר את הבקשה, הורה על איחוד התיקים, ואף ביטל את כל פקודות המאסר נגדו. במכתב התודה, ששיגר הפונה למנהלת התכנית, עו"ד שירי דביר, ציין הפונה לשבח את פועלה של עו"ד דוידוב ואת חשיבות התכנית.

 

תכנית "שכר מצווה", הפועלת מזה כ-6 שנים, מעניקה סיוע וייעוץ משפטי ב-44 מרכזי זכויות ברחבי הארץ. התכנית פתחה לאחרונה 11 מרכזי זכויות חדשים. בצפון הארץ – נפתחו בשיתוף פעולה עם העיריות מרכזי זכויות בטבריה ובנהריה. במחוז הדרום – הורחבה פעילות התכנית ומוענק סיוע משפטי באופקים , ירוחם וכן בשבעה יישובים במגזר הבדואי.

 

מרכז זכויות נוסף ייפתח בשכונת פלורנטין בתל אביב בראשית חודש יוני ויפעל בשיתוף עם "עמותת אנוש". במרכז יוענק סיוע משפטי בהתנדבות לנכי נפש ולמשפחותיהם.

 

לדברי עו"ד יוסי תוסיה-כהן, יו"ר (משותף) של התכנית, המטרה היא להגדיל את מספר מרכזי הזכויות של תכנית "שכר מצווה" ברחבי הארץ, על מנת להרחיב את היקף הסיוע המשפטי שניתן למעוטי יכולת, אשר נגישותם לבתי המשפט מוגבלת.

 

כיום, מתנדבים בתכנית למעלה מ-2,000 עורכות ועורכי דין, אשר מעניקים בהתנדבות סיוע וייעוץ משפטי ראשוני. ייצוג משפטי בהליכים משפטיים ניתן לזכאים על פי קריטריונים.

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון