הודעות דוברות הלשכה

יו"ר ועד מחוז חיפה של לשכת עורכי הדין בכנס מיסוי מוניציפאלי: "נושא מיסוי וגביה מנהלית הוא אחד הנושאים החשובים בהתפתחות עסקית"

20.05.2008

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

ועד מחוז חיפה בלשכת עורכי הדין בראשותה של עו"ד רחל בן-ארי קיים לראשונה בבית הפרקליט בחיפה כנס מיסוי מוניציפאלי, שדן במשמעויות הצעת חוק העיריות החדש, והשלכות מיסוי גבייה מנהלית, מחיקת חובות לארנונה, ותכנוני מס של נכס ריק.

בכנס השתתפו עשרות עורכי דין, שמאים ורואי חשבון. הכנס נערך בשיתוף המועדון החיפני לעיון בנושאים פיננסים ומיסוי הכולל את לשכת המסחר , לשכת רואי החשבון, לשכת יועצי המס ולשכת שמאי המקרקעין.

 

יו"ר ועד מחוז חיפה בלשכת עורכי הדין, עו"ד רחל בן ארי, אמרה שקדמה לכנס עבודת הכנה מקצועית בהתנדבות  של צוות מיסוי מוניציפאלי בלשכה בראשותו של פרופ' דן ביין, הכולל עורכי דין פרטיים ועורכי דין של עיריות. לדברי עו"ד בן ארי ועד המחוז בלשכה הגיש את המלצותיו בנושא תיקונים ויישום הצעת חוק העיריות החדש. עו"ד בן ארי: "נושא מיסוי וגביה מנהלית הוא אחד הנושאים החשובים בהתפתחות עסקית. ועד המחוז בלשכה מוביל הצעות לתיקונים בהצעת חוק העיריות ".  

 

פרופ' דן ביין הדגיש בדברי הפתיחה את המורכבות, חוסר האחידות ואי הבהירות השוררים בתחום המיסוי המוניציפאלי, והקריאה החוזרת ונשנית של בית משפט העליון להכניס סדר בתחום זה, שעדיין לא זכה למימוש.

 

מנכ"ל לשכת המסחר בחיפה והצפון, דב מרום, הלין בדבריו על בריחת עסקים ותושבים לאזור המרכז בגלל שלדבריו, חיפה מובילה את דירוג דמי הארנונה וכך מבריחה את העסקים ותושביה.

 

המרצים בכנס היו כולם על טהרת הכוחות המקומיים הבקיאים בתחום: פרופ' דן ביין (שופט בדימוס), עו"ד תמי אלמוג, עו"ד דן ארטן, עו"ד תומר בראון, עו"ד אריאל ארונוביץ, עו"ד יוסי ברזילי, עו"ד הדס ליטבק-כהן ועו"ד רונן צרפתי.

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון