הודעות דוברות הלשכה

יו"ר ועד מחוז חיפה של לשכת עורכי הדין: "השבתת בתי המשפט במחוז חיפה לצורך פיילוט מערכת "נט המשפט" נעשתה ללא תיאום מוקדם עם לשכת עורכי הדין"

12.05.2008

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

יו"ר ועד מחוז חיפה של לשכת עורכי הדין, עו"ד רחל בן ארי, אמרה את הדברים בעקבות הודעת מנהל בתי המשפט על השבתה מתוכננת של בתי משפט השלום בעכו, בקריות ובחדרה החל מיום 6.5.08 ועד ליום 16.5.08 לצורך התקנת מערכת "נט המשפט".

בהודעה לעורכי הדין במחוז חיפה, ציינה עו"ד בן ארי, כי ההודעה על התקנת המערכת במחוז התקבלה בהפתעה, וללא תיאום עם עורכי הדין זמן סביר מראש. "ההודעה מעוררת תמיהה, בעיקר לאור העובדה, שהתקנת המערכת בבית משפט השלום בנצרת, אשר הוגדרה כ"פיילוט", עוררה קשיים מרובים, שמרביתם טרם נפתרו. לדעת הלשכה, אין מקום להרחיב את השימוש במערכת עד לפתרון משביע רצון של כל הליקויים שהתגלו".

 

יתירה מזו, הוסיפה עו"ד בן ארי, כי עם התקנת המערכת תחסם בפועל הגישה למרבית הפרטים שבתיקי בתי המשפט הרלבנטיים בהם ניתן לעיין כיום תוך ציון מספר רישיון עורך הדין בלבד, ועיון במידע שבכל תיק, יחייב רכישת "כרטיס חכם" שרק באמצעותו ניתן להיכנס לתיקים.

 

עו"ד בן ארי הודיעה, כי ועד מחוז חיפה פועל לדחיית התקנת המערכת והשבתת בתי המשפט הנ"ל, וזאת עד שיתוקנו הליקויים וכדי לאפשר לעורכי הדין שהות ארוכה יותר כדי להתארגן לשימוש בה.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון