הודעות דוברות הלשכה

לשכת עורכי הדין מגבירה את פעילותה לסיוע בהשמה ובאיתור מקומות עבודה לעורכי הדין במגזר הציבורי ובמגזר הפרטי

17.04.2008

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

הועד המרכזי של לשכת עורכי הדין החליט היום, 15.4.08, להרחיב את מערך ההשמה של הלשכה, ולהגדיל משמעותית את פעילותו באיתור מקומות עבודה נוספים לעורכי דין ובטיפול בהשמתם. זאת, עד לסוף שנת העבודה הבאה (דצמבר 2009).

בכך אימץ הועד המרכזי את המלצות הדו"ח, שנערך על ידי עו"ד יריב לוין, להשמה מוגברת של עורכי דין על ידי הגדלה ניכרת של מערך ההשמה בלשכה, והגברת הפעילות לאיתור מקומות עבודה לעורכי הדין.

 

החלטה זו מהווה נדבך נוסף בהגשמת מדיניות ראש הלשכה, עו"ד יורי גיא-רון, לסיוע בפרנסתם של עורכי הדין, ומשקפת את עמדתו העקרונית, לפיה מדובר במטרה מרכזית וחשובה בפעילות לשכת עורכי הדין בקדנציה הנוכחית.

 

ראש הלשכה ציין את הפעילות המתקיימת על ידי צוות בראשותו של מ"מ ראש הלשכה, עו"ד רון גזית, יו"ר ועד מחוז הצפון, עו"ד חאלד חוסני זועבי והמשנה לראש הלשכה, ד"ר עו"ד משה וינברג. הצוות עוסק באיתור משרות במגזר הציבורי, בריכוז מידע מפורט בתחום ההשמה בין משרדי הממשלה והמערכות הציבוריות לבין ציבור עורכי הדין ובטיפול הולם בכל הקשור להשמתן של אוכלוסיות מועדפות (ערבים, אתיופים ואנשים עם מוגבלויות), תוך שימת דגש מיוחד על אוכלוסיית בני המיעוטים, בקרבה קיימת מצוקה חריפה ביותר בתחום הפרנסה.

 

בנוסף, שוקד הצוות בלשכה על נקיטת פעולות לאיתור משרות נוספות שאינן רק משפטיות לעורכי דין, וכן בשילוב עורכי הדין מקרב בני המיעוטים גם במשרות שאינן ייעודיות רק לאוכלוסיות מועדפות.

 

ראש הלשכה הדגיש, כי מעתה תשקיע הלשכה יותר תשומת לב, משאבים ופעילות של נבחרים, כדי לסייע במצוקת הפרנסה בתחום עריכת הדין בישראל.

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון