הודעות דוברות הלשכה

ראש לשכת עורכי הדין בשדרות: "הלשכה תפעל לגייס משרדי עורכי דין הבקיאים בנושאי המיסוי והנזיקין למתן ייעוץ שוטף לתושבי שדרות וישובי עוטף עזה"

19.03.2008

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

יו"ר המועצה הארצית של הלשכה: "אין אלא להעריץ את הגבורה המתמשכת של תושבי שדרות".

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד יורי גיא-רון, אמר את הדברים במהלך ישיבות הועד המרכזי והמועצה הארצית, שנערכו אתמול, 18.3.08, בעיריית שדרות להבעת הזדהות עם התושבים.

 

בפתח הישיבה אמר ראש הלשכה, כי הלשכה, באמצעות מוסדותיה המוסמכים, מבקשת להזדהות עם העיר שדרות ועם תושביה, כמו גם עם כל תושבי האזור, לנוכח המציאות הטופחת על פניהם זמן כה רב וללא פתרון המסתמן באופק.

 

ראש הלשכה הוסיף, כי המצב בשדרות "אינו אפיזודה. זו שגרת חיים. בלי לנקוט בעמדה פוליטית מכל סוג, הרי ששום מדינה ריבונית אחרת בעולם לא הייתה עוברת על שגרת חיים זו לסדר היום. ישראל אינה מקלה ראש, חס וחלילה, במצב, אולם לצערנו המציאות אינה משתנה ושיטות ההתמודדות עימה טרם הניבו את הפירות המיוחלים. שדרות הינה היום שם נרדף לציונות. לאומץ לב ציבורי ואישי. העניין הזה אינו פוליטי. הוא עניין אזרחי יומיומי, ומהסוג המובחר ביותר של האזרחות הישראלית".

 

עם סיום ישיבת הועד המרכזי, נערך לחברי הועד המרכזי והמועצה הארצית של הלשכה סיור בעיר שדרות, על מנת להיווכח מקרוב במציאות של תושבי העיר. דובר העירייה, יוסי כהן, שערך את הסיור, הסביר, כי תושבי העיר זקוקים לסיוע משפטי שוטף בעיקר בתחומי הנזיקין והמיסוי, לאור הנזקים שנגרמו מפגיעות הקאסמים.

 

ראש הלשכה ציין בתגובה, כי יבחן אפשרות לגייס משרדי עורכי דין הבקיאים בנושאי מיסוי ונזיקין למתן ייעוץ שוטף לתושבי שדרות וישובי עוטף עזה בשל המצב הביטחוני המיוחד השורר באזור. בנוסף, הדגיש ראש הלשכה, כי הלשכה תעניק יעוץ משפטי שוטף ליועץ המשפטי של העירייה, לאור הקשיים בהם הוא נתקל במסגרת עבודתו השוטפת.

 

גם מ"מ ראש הלשכה, עו"ד רון גזית, הציע להעמיד את משרדו לסיוע וייצוג משפטי בתחום המנהלי לתושבי שדרות, ויו"ר תכנית שכר מצווה של הלשכה, עו"ד יוסי תוסיה-כהן, הסביר, כי פועלת תחנה בשדרות במסגרת התכנית, המעניקה סיוע וייצוג משפטי בהתנדבות לתושבים מעוטי אמצעים.

 

יו"ר המועצה הארצית, עו"ד עמוס ון-אמדן, ציין, בפתח ישיבת המועצה הארצית, כי שום דבר אחר לא דומה לאימה של טילים שמתמשכת, וכי אין אלא להעריץ את הגבורה המתמשכת של תושבי שדרות.

 

כמו כן, נשמעה עדות מרגשת של ילדה בת 11, תושבת שדרות, אשר סיפרה, כי הבית שלה לא ממוגן, וכי היא ישנה בסלון, מאחר שהחדר שלה כבר נפגע מרסיסי קאסם. "המשאלה הגדולה שלי היא שזה ייפסק. אני בת 11 ואחותי נולדה לקאסמים. אני מרגישה יותר טוב בכיתה, כי כולנו יחד. הכי מדהים שיש צבע אדום, נכנסים מתחת לשולחן וחוזרים לשגרה. אתם נותנים לי את הכוח להתחזק ולהמשיך הלאה".

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון