הודעות דוברות הלשכה

הלשכה מתנגדת להצעות חוק האוסרות קיומם של מצעדי גאווה בירושלים

25.01.2008

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

על פי ההחלטה שהתקבלה פה אחד, הלשכה מתנגדת לחקיקה, המנסה לפגוע בזכויות יסודיות של אסיפה, תהלוכה והפגנה בכלל וכאשר חקיקה זו מושתת על ניסיון להדיר קבוצת מיעוט כמו הקהילה הגאה בפרט.

הוועד המרכזי של לשכת עורכי הדין החליט ביום שלישי, 22 בינואר 2008, להתנגד להצעות חוק המונחות היום על שולחן הכנסת, שמטרתן למנוע קיומם של מצעדי גאווה בירושלים.

 

הנושא הועלה על ידי יו"ר ועדת זכויות הלהט"ב, עו"ד דורי ספיבק, הפועל בפורום למשפט חוקתי ולזכויות אדם של הלשכה בראשות עו"ד רון גזית, לקראת הדיון שיערך בנושא בשבוע הבא בוועדת החוקה של הכנסת.

 

מדובר בשלוש הצעות חוק, המבקשות להסמיך את מועצת עיריית ירושלים לאסור על קיומם של מצעדי גאווה בירושלים: הצעת חוק כבוד ירושלים, התשס"ו-2006 (הצעת חוק פרטית של חה"כ אריה אלדד), הצעת חוק יסוד: ירושלים בירת ישראל (תיקון – איסור מצעדים ותהלוכות) (הצעת חוק פרטית של חה"כ אליהו גבאי) והצעת חוק יסוד: ירושלים בירת ישראל (תיקון – מניעת פגיעה בערכים דתיים) (הצעת חוק פרטית של חה"כ יצחק וקנין ואחרים).

 

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד יורי גיא-רון, ויו"ר המועצה הארצית של הלשכה, עו"ד עמוס ון-אמדן, העלו הצעת החלטה משותפת בנושא, אשר זכתה לתמיכה פה אחד של חברי הוועד המרכזי, לפיה לשכת עורכי הדין מתנגדת לחקיקה, המנסה לפגוע בזכויות יסודיות של אסיפה, תהלוכה והפגנה בכלל וכאשר חקיקה זו מושתת על ניסיון להדיר קבוצת מיעוט כמו הקהילה הגאה בפרט. בייחוד, כאשר הניסיון לאפליה הזו מבקש לנצל לרעה את העובדה שמדובר במיעוט נצחי, הנטול כוח פוליטי ממשי.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון