הודעות דוברות הלשכה

הרב הראשי לישראל, הרב שלמה עמאר בהשתלמות פורום המשפחה של לשכת עורכי הדין באילת: "אם ניתן פה אפשרות של נישואין אזרחיים, אנו ניתן יד להתבוללות".

19.01.2008

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

הרב עמאר הוסיף, כי הקריאה לנישואים אזרחיים באה על רקע מקרים בודדים שיש בהם קושי, אפילו לא אחד למאה אלף.

הרב הראשי לישראל ונשיא בית הדין הרבני הגדול, הרב שלמה משה עמאר, אמר את הדברים בהשתלמות השנתית של פורום המשפחה של לשכת עורכי הדין ומכון ההשתלמות של הלשכה, במלון דן באילת בנושא התא המשפחתי.

 

הרב שלמה משה עמאר תקף את הקריאה, בין היתר, של נשיא בית המשפט העליון לשעבר, השופט בדימוס אהרן ברק, להסדיר נישואים אזרחיים בישראל, ואמר כי מדובר במהלך קשה. "אם נתיר נישואים אזרחיים, אנו ניתן יד להתבוללות. הסכנה היא שיקומו אנשים שידרשו לעשות פנקסי יוחסין, ולא יסכימו להתחתן עם חלק של העם, זה יקרע את העם לשניים. אני פוחד מזה יותר מכל דבר. עלינו להיות יחד".

 

עוד אמר, כי "דורשים נישואים אזרחיים ומשתמשים בהפחדות, ומשתמשים בקרוב ל- 300 אלף חסרי דת, המצויים במצב קשה ולא יכולים להתחתן. אני הצעתי הצעה, שתמך בה שר המשפטים וראש הממשלה, אולם הנושא לא מקודם. על פי הצעתי, נסדר לאותם 300 אלף חסרי דת, נישואין בינם לבין עצמם בארץ. גם להם מגיע. צריך למצוא פתרון".

 

הרב אף התייחס לפסק הדין של בית הדין הרבני הגדול בענין גירושים אזרחיים, (שהתייחס אליו הנשיא ברק), ואמר כי לבוא לומר, שיש בסיס הלכתי על פי פסק הדין של הרב דיכובסקי, שאפשר לעשות נישואים אזרחיים זה לא נכון, והוסיף כי הוא חולק על פסק הדין.

 

הרב עמאר הוסיף, כי הקריאה לנישואים אזרחיים באה על רקע מקרים בודדים שיש בהם קושי, אפילו לא אחד למאה אלף. "מי שרואה את פסקי הדין, שאנו עובדים עליהם בדם להתיר את העגונות, לשחרר את הממזרים. אנו פועלים כדי להציל את המסכנים, וזה ישתפר משנה לשנה. אין בעיה שלא נמצא לה פתרון. עגונות אמיתיות כמעט ואין. יש בערך היום בארץ כ- 200 עגונות. תראו בעיניכם. הדברים ברורים. ואני לא מקל ראש במצבן. אני בטוח שבכל הסדר, תמיד יהיו אלה הסובלים".

 

בסיום המושב, קרא הרב עמאר לפעול בשיתוף פעולה "כשיש בעיות, אני פתוח לשבת ולדבר, ואני מוכן לשמוע. שיהיה שיתוף פעולה במקום שנלחם. נעבוד יחד. אנו עם אחד".

קישורים
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון