הודעות דוברות הלשכה

ראש לשכת עורכי הדין לחברי ועד מחוז חיפה: "היום יש במערכת למעלה מ-5% שופטים ערבים. יש להמשיך ולפעול לאיתור מועמדים ראויים לשפיטה מהמגזר הערבי"

15.01.2008

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

יו"ר ועד מחוז חיפה: "להמשיך במאבק של ראש הלשכה למניעת הצפת מקצוע עריכת הדין".

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד יורי גיא-רון, התארח ביום רביעי האחרון, 9.1.08, בישיבת ועד מחוז חיפה של לשכת עורכי הדין, והתייחס, לנושאים רבים, ביניהם, העלאת יוקרתו ורמתו של מקצוע עריכת הדין, הנהגת השתלמות חובה וחובת ביטוח אחריות מקצועית לעורכי דין, הענקת שירותים שווים לעורכי דין ברחבי הארץ ועוד.

 

יו"ר ועד מחוז חיפה של הלשכה, עו"ד רחל בן ארי, הדגישה בראשית דבריה את שיתוף הפעולה השוטף המתקיים בין ועד המחוז לועד המרכזי של הלשכה ולראש הלשכה. לדבריה, יש לעודד את ראש הלשכה להמשיך במאבק למניעת הצפת המקצוע, "אני מברכת על החלטת הועד המרכזי ביוזמת ראש הלשכה להעלות את ציון המעבר בבחינה מ-65 ל-70, ויש להמשיך בכיוון, ובכלל זה להגביל את מספר הפעמים שניתן לגשת לבחינת ההסמכה".

 

עו"ד בן ארי ברכה גם על הורדת מחירי ההשתלמויות והרחבת מערך ההשתלמויות לעורכי הדין, ואף הדגישה את חשיבות הנהגת השתלמות חובה "אמנם מדובר במהלך לא פופולרי, אך מנהיגות נבחנת, בין היתר, בקבלת החלטות אמיצות".

 

ראש הלשכה הקשיב לטענות חברי ועד מחוז חיפה נגד הכוונה לספח את בית המשפט, שמתוכנן לקום בכרמיאל, לאזור השיפוט של מחוז הצפון. לדבריו, יש לברך על עצם הקמת בית משפט בכרמיאל, ובכל מקרה, הדגיש, כי בכוונת מנהל בתי המשפט לקיים דיון מפורט עם הלשכה ועם ועדי מחוזות חיפה והצפון של הלשכה, טרם יימשך קידומו של הנושא.

 

ראש הלשכה התייחס אף הוא לשיפור רמת מקצוע עריכת הדין, והדגיש, כי יש להקשיח את תנאי הכניסה למקצוע, והדגיש כי במקביל קיימת גם חשיבות רבה לשמירה על רמה מקצועית נאותה של עורכי הדין הפועלים במקצוע, בין היתר, על ידי הנהגת חובת השתלמות חובה לעורכי הדין, כפי שנהוג ברוב מדינות העולם המערבי. ראש הלשכה הוסיף, כי במסגרת פעילותו לשיפור יוקרתו ורמתו של מקצוע עריכת הדין, ינהיג חובת ביטוח מקצועית מנדטורית לכל עורכי הדין. "לא עולה על דעתי שהציבור יינזק מכך שלעורכי דין אין ביטוח אחריות מקצועית".

 

אשר לנושא קידום עורכי דין ערבים לשפיטה, שהועלה בפני ראש הלשכה על ידי חברי ועד המחוז, אמר ראש הלשכה, כי כיום יש למעלה מ-5% שופטים ערבים. "אני עושה כמיטב יכולתי, אולם יש להמשיך ולפעול לאיתור מועמדים ראויים. יש כיום כ-4,000 עורכי דין מהמגזר הערבי במדינה. יש לאתר את המועמדים הטובים והמתאימים מביניהם".

 

עו"ד בן ארי הדגישה, כי במחוז פועלים באופן שוטף לאיתור מועמדים לשפיטה, לרבות מהמגזר הערבי. בענין קידום השמתם של משפטנים ערבים, מטרה שראש הלשכה הגדירה כמטרה מועדפת מבחינתו, ציינה יו"ר הועד, כי בסנגוריה הציבורית במחוז חיפה 30% מעורכי הדין שעובדים עם הסנגוריה הם ערבים. "קיים ייצוג הולם במוסד זה", ציינה עו"ד בן ארי.

 

ראש הלשכה ציין עוד, כי הוא מקפיד על הענקת שירותים שווים לכל עורכי הדין ברחבי הארץ. "לא יעלה על הדעת שחבר במחוזות רחוקים של הלשכה, יקבל שירותים פחותים מאלה שנותנים לחבר הלשכה במרכז הארץ". כמו כן, הדגיש ראש הלשכה, כי הוא פועל לאיתור משרות לעורכי דין במגזר הציבורי ולהרחבת אפיקי הפרנסה לעורכי הדין, ופירט תכניותיו בענין זה.

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון