הודעות דוברות הלשכה

מכתב ראש לשכת עורכי הדין לראש הממשלה בנושא הקוד האתי החדש לחברי הממשלה

20.12.2007

עו"ד יורי גיא-רון, ראש הלשכה

"באישור הקוד האתי החדש, הממשלה ואתה, כמי העומד בראשה, מהווים דוגמא אישית לציבור, אשר מפקיד בידיכם את אמונו, את הונו, ואת אגד זכויותיו."

 

לשכת עורכי הדין בישראל

 
עו"ד יורי גיא-רון
ראש הלשכה
 

                                                                                י' טבת תשס"ח

                                                                                19 דצמבר 2007

לכבוד

מר אהוד אולמרט

ראש ממשלת ישראל

 

 

 

                         הנדון: הקוד האתי החדש לחברי הממשלה

 

   

אני מבקש לחזק את ידיך על פועלך לאישור הקוד האתי החדש לשרי הממשלה, פרי עבודתה של הועדה בראשות נשיא בית המשפט העליון לשעבר, השופט מאיר שמגר.

 

הנני סבור, כי ראוי ונכון לכונן קוד אתי, אשר יסדיר את התנהלותם של שרי הממשלה, ויחייבם לפעול על פי נורמות התנהגות, הראויות לנבחרי ציבור. כמו כן, הכללים אשר נוסחו על ידי הועדה, מסדירים נושאים, כגון נורמות של השעיה והתפטרות במקרים של ייחוס מעשה עבירה על ידי הרשויות בשלבי אכיפה שונים, או מניעת השימוש בזכות השתיקה בחקירות, אשר הסדרתם האתית בכללים מנחים מעלה את קרנם של נבחרי הציבור בישראל ותורמת מאוד  לטוהר מידתם.

 

אני מוצא לנכון להעלות בפניך שני רעיונות מעשיים נוספים ברוח הדברים: האחד – החשיבות שבאכיפת ההתנהלות האתית שתוגדר בכללים, והשני – החשיבה כיצד יש להנהיג התנהלות אתית מקבילה במערכת הרחבה של נבחרי הרשויות המקומיות בישראל.

 

באישור הקוד האתי החדש, הממשלה ואתה, כמי העומד בראשה, מהווים דוגמא אישית לציבור, אשר מפקיד בידיכם את אמונו, את הונו, ואת אגד זכויותיו. אני משוכנע שבהנהגתם של כללים אלה יהיה כדי לשפר אף את התנהלותם של שליחי הציבור האחרים, הכפופים אף הם לכללי אתיקה והנושאים עיניהם אל הדוגמא האישית, המונהגת על ידי חברי הממשלה בראשותך.

 

כמו כן, אין ספק בליבי, כי אישורו של הקוד, אשר יסייע לשרים בדבר התנהלותם במישור האתי בסוגיות שונות, יגביר את אמון הציבור ברשות המבצעת, שהינו מהמרכיבים החשובים ביותר בהתנהלותה של מדינה דמוקרטית.

 

   

     בברכה,

עו"ד יורי גיא-רון

                                                                   ראש לשכת עורכי הדין

 

העתקים:

 

נשיא בית המשפט העליון לשעבר, השופט מאיר שמגר

נשיאת בית המשפט העליון, השופטת דורית ביניש

שר המשפטים, פרופ' דניאל פרידמן

יו"ר הכנסת, חה"כ דליה איציק

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון