הודעות דוברות הלשכה

אחיו של החייל החטוף אלדד רגב, עו"ד אייל רגב, בראיון לעיתון ועד מחוז חיפה של לשכת עורכי הדין

14.11.2007

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

לדברי עו"ד אייל רגב, "החלטת הממשלה לסגת ולאמץ את החלטת האו"ם ללא לוח זמנים לשחרור החטופים זו "החלטה שגויה" שצריכה לעמוד במבחן הוועדה".

"רציתי להביא בפני חברי ועדת וינוגרד את ביקורתי על החלטות הממשלה, אבל חברי הוועדה לא השיבו לפנייתי" מגלה עו"ד אייל רגב, אחיו של החייל החטוף אלדד רגב.

 

בראיון ראשון שהעניק עו"ד רגב למגזין "בדלתיים פתוחות" של לשכת עורכי הדין בחיפה, אמר, כי לדעתו "החלטת הממשלה לסגת מלבנון ולאמץ את החלטת האו"ם 1701 ללא מתווה של לוח זמנים לשחרור החיילים החטופים או העברתם לצלב האדום, היא החלטה שגויה, שצריכה לעמוד במבחן דו"ח ועדת וינוגרד".

 

"קיימת חובה מוסרית של המדינה להחזיר את אלדד ואודי ואת גלעד שליט הביתה. צריך לעשות כל מה שניתן כדי שזה יהיה כמה שיותר מהר" אמר האח אייל רגב למראיינת עו"ד מיכל שקד, והוסיף, כי מבחינתו "החטיפה אירעה בגלל מחדלים של צה"ל ובגלל זה צה"ל והמדינה צריכים לשלם כל מחיר שיתבקש להביא לשחרורם".

 

עו"ד אייל רגב סבור, שישראל לא עומדת מספיק על קיום החלטת האו"ם שקוראת לשחרור החיילים החטופים, ואסור היה "להפסיק את הכיתור על החיזבאללה עד שאודי ואלדד יוחזרו".

 

לדבריו, עתה המדינה צריכה לגלות גמישות בנושא המשא ומתן "ולדעת שהיא תצטרך לערוך ויתורים תמורת החיילים שלנו".

 

החייל החטוף אלדד רגב הלך בדרכו של אחיו הגדול אייל. שניהם היו לוחמים קרביים, ואחר כך פנו ללימודים. אלדד היה אמור להתחיל את לימודי המשפטים  באוניברסיטת בר אילן, שם למד אחיו.

 

"היינו מאוד קשורים אחד לשני" אומר אייל רגב ומגלה, כי מאז חטיפת אחיו הספיק כבר לעשות פעמיים מילואים בהנדסה קרבית. " התייצבתי, אבל לא בלב שלם. זה מאוד קשה עבורי, אבל צריך לזכור, שאם אני לא אעשה זאת, אני לא יכול לסמוך על אף אחד אחר שיעשה זאת במקומי".

 

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד יורי גיא-רון, ויו"ר ועד מחוז חיפה של הלשכה, עו"ד רחל בן ארי הגיבו לדברים - מתוך הראיון עם איל רגב: "אייל אנחנו איתכם! מוכנים להירתם לכל פעילות אשר תסייע להשיב את הבנים הביתה. מבלי לעסוק בעניינים ביטחוניים, הלשכה עשתה זאת גם בעבר, וככל שתוכל לסייע, תעשה זאת גם בעתיד".

 

 

*לראיון עם עו"ד אייל רגב

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון