הודעות דוברות הלשכה

ראש לשכת עורכי הדין בכנס שדרות: "על המשטרה מוטלת חובה כפולה ומכופלת להחמיר עם כל שוטר הפועל באופן מנוגד לדין"

07.11.2007

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד יורי גיא-רון, אמר את הדברים בכנס שדרות לחברה, במושב בנושא המשטרה והחברה, בראשות השופטת בדימוס דליה דורנר.

בפתח דבריו, ציין ראש הלשכה, כי לעיתים קיימת התחושה, גם בחברות מערביות מודרניות, כי קיים נתק, היעדר ביטחון וחוסר שקט, ביחסים שבין האזרחים למשטרה, האמורה לגונן עליהם ולעיתים אף לאכוף מפניהם. "ההיסוס בגישה לשוטרים, החשש מפניהם ומעוצמת סמכויותיהם, שימוש לא מושכל בסמכויות, לעיתים אולי ללא הצדקה - כל אלה פוגעים בכל אותם שוטרים וגורמי אכיפה אחרים, העושים מלאכתם נאמנה. על המשטרה מוטלת חובה כפולה ומכופלת להחמיר עם כל שוטר הפועל באופן מנוגד לדין, ולבער מתוכה כל לובש מדים, שאינו ראוי להם".

 

ראש הלשכה הוסיף, כי באנלוגיה לדברים אלה, הוא שוקל כל העת כיצד למנוע מצבים, בהם שולח עורך דין ידיו לכספי לקוחותיו, ביודעו שבעשותו כן הינו מכתים קרוב ל- 40,000 עמיתים למקצוע, אשר עמלו קשה על מנת לרכוש את המקצוע ולהתפרנס במסגרתו. "כך, אל לה למשטרה לחפות על שוטר שסרח, בין במעשה ובין במחדל. "ניקוי האורוות" מחזק ומחסן את הגוף, וכפועל יוצא מכך משפר את יחסיו עם החברה, בה ולשמה הינו פועל".

 

ראש הלשכה אמר עוד, כי קיים צורך אמיתי לחשוב על שינוי בתפיסת המבנה של מח"ש ובאופן הביקורת על המחלקה, בה משרתים בד"כ שוטרים בשלבי קריירה שונים. ראש הלשכה ושאר משתתפי המושב הסכימו, כי מן הראוי שבמח"ש יפעלו פרקליטים ושהמחלקה לא תכלול אנשי משטרה כאמור.

 

בנוסף, הסכימו כל משתתפי המושב, כי לא יעלה על הדעת שהגוף החוקר הינו גם הגוף התובע, וכי יש לפעול להעברת סמכויות התביעה המשטרתית לפרקליטות.

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון