דבר יושב הראש

עו"ד דני אליגון

12.10.2007

עו"ד דני אליגון

"מחוז הדרום הינו המחוז המתפתח ביותר בשנים האחרונות, במחוז הדרום עורכי דין מעולים, מכל התחומים ואני מאמין כי פוטנציאל ההתפתחות שלו לשנים הקרובות הינו גדול עוד יותר."

 בחירתי לראשות ועד מחוז הדרום, נעשתה לאחר מאבק צמוד וארוך למול יושב הראש אשר כיהן בתפקידו 16 שנים ברציפות. למרות זאת, מן הרגע הראשון התוויתי קו חד וברור ולפיו אנו נשמור על כבוד המתחרים. ע"פ תפיסת עולמי הבסיסית מוטלת עלינו החובה מדי בוקר, יום ביומו, לשאול עצמנו, מהי המשמעות האמיתית המסתתרת מאחורי מקצוע עריכת הדין ומדוע מקצוע זה יכול אך לדור בכפיפה אחת עם המונח 'דרך ארץ'. ולכן אקדים ואומר כי אני שמח ומודה גם לחבריי וגם למתחריי, לכל הפעילים ולתומכים וגם לאלו שתמכו במתחריי, על כי ידענו כולנו לשמור על כללי ההגינות והחברות, ולנהל מערכת בחירות עניינית ונקייה (למעט חריגות קטנות, שאינן מעידות על הכלל).

 

בהזדמנות זו ברצוני להודות לקודמי בתפקיד יו"ר מחוז הדרום, עוה"ד דניאל גרטנר. בשמי ובשם כל חברי המחוז, אני מודה לעו"ד גרטנר על שנות פעילותו הרבות ומאחל לו הצלחה רבה בפעילותו כנציג במועצה הארצית (מטעם רשימת מפנה). אין בלבי כל ספק כי גם בתפקידו הנ"ל הוא ימשיך לפעול למען קידום מחוז הדרום ועורכי הדין במחוז.

 

רשימת "הלשכה שלנו", בראשה הנני עומד, תמכה בבחירתו של יורי גיא-רון לתפקיד ראש הלשכה. אני שמח מאוד על בחירתו ומברך את יורי מכל הלב. אין לי כל ספק שיורי הוא האדם המתאים ביותר להוביל את לשכת עורכי הדין תוך "איחוד השורות" ופיוס בין חברי כלל הסיעות המיוצגות בלשכה.

 

בדומה למישור הארצי, אין בליבי ספק כי על מנת להגיע להישגים במחוז הדרום יהיה זה נכון ביותר לאחד את הכוחות ולפעול כולנו יחד. לפיכך, אחת המטרות הראשונות שהצבתי לעצמי הינה להידבר עם כלל הסיעות במחוז ונציגיהן, בניסיון לקיים שיתוף פעולה רחב, ואם ניתן אז ממש "מקיר לקיר". שהרי בסופו של יום אני מאמין ומשוכנע, כי כולם רוצים את טובת מחוז הדרום ואת טובת חבריו ואם זו נקודת המוצא, אזי אין לי ספק שנדע למצוא את הדרך לעבוד במשותף.

 

מאז ומתמיד ראיתי בלשכת עורכי הדין גוף שתפקידו לשרת את עורכי הדין בדרך היעילה ביותר והטובה ביותר. מלכתחילה האמנתי כי יש להביא לכך שציבור עורכי הדין בכל חתך הגילאים ומכל רחבי הארץ ייוצג בצורה מלאה ושווה. בעשייה יומיומית ולא בדיבורים, יחוזק מעמדם של עורכי הדין. בחיזוק הקשר של עורכי הדין עם הקהילה תישמר יוקרת המקצוע, יחוזק דימוי עורך הדין בפני הציבור וכפועל יוצא, יחוזק מעמדה של הלשכה וזו תחזור ותצבור יוקרה ומעמד ציבורי. מאידך, הגנה על פרנסת עורכי הדין, כמו גם עידוד שיבוצם של עורכי דין במשרות ציבוריות, מתן בכורה לעורכי הדין כמגשרים ובוררים, כל אלה מחייבים פעילות אינטנסיבית. כך גם מניעת תחרות פרועה ומאבק כנגד משיגי גבול המקצוע מצריכים היערכות מתאימה.

 

כידוע, מחוז הדרום הינו הרחב ביותר מבין המחוזות, ומשתרע מאשדוד ועד אילת לפיכך ובשל המרחק בין הערים השונות, בכוונתי לפעול להקמת "תתי-ועד" בערים אשדוד, אשקלון (בצוותא עם קרית גת) ואילת, אשר נציגיהם ינהלו את ענייני עירם, תוך שיתוף פעולה מלא מול ועד המחוז, הממוקם בבאר שבע.

 

יתרה מכך, מחוז הדרום הינו המחוז המתפתח ביותר בשנים האחרונות, במחוז הדרום עורכי דין מעולים, מכל התחומים ואני מאמין כי פוטנציאל ההתפתחות שלו לשנים הקרובות הינו גדול עוד יותר.

 

בכוונתי ובכוונת חבריי להמשיך ולפעול להשוואת התמורה שמקבל כל חבר לשכה המשלם דמי חבר. לצערי, לאורך השנים הופלינו, אני וחבריי ממחוז הדרום, לעומת עורכי הדין מהמרכז. במהלך הקדנציה האחרונה צלחנו בתחילתו של השינוי וצלחנו להבהיר לכולם כי יש להתייחס אלינו כאל חברים שווי זכויות. עלינו להמשיך במגמה זו. עוד בכוונתי לעשות לכך שעורכי הדין במחוז יהיו האופציה הראשונה של כל הזקוק לשירותים משפטיים בדרום, ובפרט כשמדובר בגורמים ציבוריים.

 

בשולי דברי ברצוני לברך את חבריי הנבחרים לועד מחוז הדרום – את נציגי רשימת "קידום ותנופה" עוה"ד אלי חביב ודורון אלחריזי, את נציגי רשימת "הועד החדש" עוה"ד דב גלבוע ומשה גורן וכמובן את חברי סיעתי "הלשכה שלנו" המכהנים בועד המחוז עוה"ד אודי ערב ואלי בן-מוחה. ההצלחה שלכם תהיה ההצלחה שלי תהיה ההצלחה של כולנו.

 

דני אליגון, עו"ד

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון