הודעות דוברות הלשכה

נשיא בית הדין הארצי לעבודה ויו"ר האגודה הישראלית למשפט העבודה ולביטחון סוציאלי: "נדאג שהמשק ימשיך לתפקד באורח תקין ושהעובדים יקבלו את המגיע להם"

12.10.2007

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

השופט סטיב אדלר אמר את הדברים בכנס האגודה שנערך אתמול, 9.10.07, בלשכת עורכי הדין. ראש לשכת עורכי הדין: "הלשכה תעסוק בעתיד הקרוב במהות היחסים שבין המעסיקים בתחום עריכת הדין לבין מועסקיהם".

השופט סטיב אדלר אמר בפתח הכנס כי "אנו עומדים על סף שנה סוערת ביחסי עבודה. נדאג שהמשק ימשיך לתפקד באורח תקין וכן שזכויות העובדים יקוימו". הנשיא אדלר הדגיש את התרומה המיוחדת שיש לעורכי הדין המתמחים בדיני עבודה "מופיעים בין 600 ל-700 עורכי דין, המתמחים בענייני עבודה. יש להעריך את רמת משפט העבודה בארץ. אני רואה את משפט העבודה כשותפות עורכי הדין ובתי המשפט.

 

לדברי ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד יורי גיא-רון, חשוב הוא שהנושאים המהותיים יטופלו בצורה נכונה ויעילה, ושהסוגיות, המטרידות את תחום דיני העבודה, תמצאנה ביטוין הראוי. אני מבין שהאגודה עוסקת בקידום משפט העבודה, בחינוך, בעשייה מקצועית (במתן פרסים) ועוד. פורום העבודה של הלשכה יפעל לצידה בצנעה, ישלים, יעזור, יסייע, יעסוק באורח שוטף בחקיקה, אולי יטפל בדגשים נוספים, לרבות מזווית הראייה של עורכי הדין העוסקים במקצוע.

 

עוד הוסיף ראש הלשכה, כי נושא, המונח יותר מתמיד כיום לפתחה של הלשכה ומוסדותיה, הינו שאלת מהות היחסים שבין המעסיקים בתחום עריכת הדין לבין מועסקיהם – עורכי דין שכירים ברמות השונות, ולהבדיל מתמחים. "שאלות כמהות העיסוק, הגדרת המעמד, יחסי האמון, תנאי ההעסקה, הסכנות או היתרונות הטמונים בשינויים מוצעים כאלה או אחרים – יעסיקו אותנו בלשכה, אם נרצה בכך או לא, בתקופה הקרובה. הנושא הינו בנשמת אפו של המקצוע, טמונים בו מאבקים על תפיסות עולם כלליות, עמדות מקצועיות שונות ואפילו, שמתי לב לכך לאחרונה, רגשות. האגודה מוזמנת לתרום את עמדתה החשובה לשיח המתעורר הזה, שיוכרע בסופו של דבר בלשכה או אולי אף מעבר לה".

 

עו"ד נחום פינברג, יו"ר פורום עבודה של הלשכה, שהנחה את טקס חלוקת המלגות על שם מנחם גולדברג ז"ל, בפתח הכנס, ציין, כי ביוזמת משפחת גולדברג ובשיתוף האגודה הוחלט השנה להעניק פרסים לעבודות מחקר מצטיינות בתחום דיני העבודה והביטחון הסוציאלי להנצחת זכרו ופועלו של נשיא בית הדין לעבודה בדימוס, השופט מנחם גולדברג ז"ל. "השופט גולדברג ז"ל שימש כשופט, כחוקר וכמורה. פסקי הדין שלו ספריו, מאמריו ופעילותו כמורה וכמרצה בפקולטות למשפטים, בכינוסים ובהשתלמויות, תרמו תרומה רבה להתפתחות משפט העבודה והביטחון הסוציאלי בישראל".

 

חברי הועדה שהעניקו את הפרס הם השופט (בדימוס) יצחק אליאסוף, פרופ' גיא מונדלק ועו"ד נחום פינברג.

 

בהמשך הכנס נערך מושב בהנחיית רשמת בית הדין הארצי לעבודה, השופטת לאה גליקסמן, ובהשתתפות ד"ר עלי בוקשפן, שדיבר על "המעבר מרגולציה לממשל תאגידי", עו"ד ארנה לין, שדיברה על "המעבר לממשל תאגידי: מעלה – לקידום אחריות תאגידית", עו"ד מיכאל אטלן, שדיבר על "קידום תקינה חברתית ואחריות חברתית" ופרופ' פרנסיס רדאי, שדיברה על "היחס בין ממשל תאגידי ואחריות חברתית ובין יסודות משפט העבודה".

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון