הודעות דוברות הלשכה

בעקבות פניית ראש לשכת עורכי הדין לשר המשפטים – מונה נציג לשכה בצוות לבחינת האגרות בבתי המשפט למשפחה

27.09.2007

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

בעקבות פנייתו של ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד יורי גיא-רון, במהלך חודש יולי האחרון, לשר המשפטים, פרופ’ דניאל פרידמן, בבקשה למנות נציג לשכת עורכי הדין בצוות לבחינת האגרות בבתי המשפט למשפחה, סוכם לאחרונה עם שר המשפטים, כי עו"ד יוסי מנדלסון ימונה כנציג הלשכה בצוות.

כאמור, פנה ראש הלשכה לשר בטענה, כי אין בצוות נציג מטעם לשכת עורכי הדין, וכי אין זו הפעם הראשונה שצוותים או ועדות לבחינת נושאי משפט וחוק אינם כוללים נציגים מטעם לשכת עורכי הדין.

 

ראש הלשכה הדגיש, כי לשכת עורכי הדין הינה גוף משפטי סטטוטורי, ולתפיסתו זו אינה רק זכותה, אלא גם חובתן של מערכות השלטון השונות לשתפה בהתנהלות הציבורית של העולם המשפטי בישראל.

 

ראש הלשכה אף ציין, כי "לעורכי הדין המייצגים לקוחות בבתי המשפט למשפחה ובבתי הדין השונים ניסיון מצטבר שלא יסולא בפז ואשר דרוש לגיבוש מסקנות מושכלות בנושא האגרות". כמו כן, בקש להדגיש בפנייתו, כי מעתה ואילך לא ייקבעו צוותי עבודה, איתור או ועדות ציבוריות שונות, בנושאים משפטיים, מבלי לשתף את לשכת עורכי הדין בהרכב הגוף המוקם.

 

עו"ד יוסי מנדלסון, שכאמור מונה על ידי השר כנציג הלשכה בצוות, הנו מומחה בדיני משפחה ומעמד אישי, ומכהן כיו"ר משותף של מכון ההשתלמות של עורכי הדין בלשכה וכיו"ר הועדה המארגנת של הכנס השנתי.

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון