הודעות דוברות הלשכה

יו"ר ועד מחוז חיפה של לשכת עורכי הדין: "מצפה לנו מאבק אדיר ללא רחם בהצפת המקצוע"

11.09.2007

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

יו"ר ועד מחוז חיפה של לשכת עורכי הדין, עו"ד רחל בן ארי, אמרה את הדברים בהרמת כוסית לכבוד השנה החדשה, שנערכה אתמול, 10.9.07, במחוז בהשתתפות עשרות שופטים ועורכי דין.

לדברי יו"ר ועד המחוז, עו"ד בן ארי, התופעה של הצפת המקצוע היא הסיבה לכל הבעיות שהמקצוע מתמודד איתן בימים אלה. "לכן, שמחנו לדעת שהנושא כבר נמצא על סדר היום של הועד המרכזי, וישנה הצעה להעלות את רף ציון המעבר בבחינת הלשכה בכתב ולהגביל את מספר הפעמים שניתן לגשת לבחינת ההסמכה". עוד הוסיפה עו"ד בן ארי, כי יש להקדים הידברות עם כל הגורמים המקצועיים הרלוונטיים ובכלל זה עם הלשכה לפני שבאים ליזום רפורמות בעולם המשפט, להבדיל ממצב שבו ישנה הכתבה של רפורמה, והגורמים המקצועיים לא היו שותפים לה.

 

נשיאת בית המשפט המחוזי בחיפה, השופטת בלהה גילאור, תקפה את המשפט שמתנהל בתקשורת. "אין לנו תיק ונושא שלא מובא לציבור בתקשורת. רשלנות רפואית, מקרקעין, חברות, הכל נשפט מעל דפי העיתון, והעונש נגזר עוד בטרם הרשעה. רק בימים האחרונים נשמע חה"כ שרוני אומר שצריך להעמיד את השופטים לדין בעקבות גזר הדין של התוקף של איטה פוגל. פנינו בענין זה לועדת האתיקה של הכנסת".

 

נשיא בתי משפט השלום בחיפה, השופט אהוד רקם, התייחס לנושא מינוי שופטים ואמר שהתקבלה רשימת המועמדים לשפיטה באוקטובר. לדבריו, מספר המועמדים לשפיטה מחיפה קטן ביחס למקומות שיש במחוז. השופט רקם קרא ללשכה לקיים עמו דיאלוג במסגרתו יורכב קאדר של מועמדים ראויים. יו"ר ועד המחוז, עו"ד בן ארי, ציינה, בהקשר זה, שיש קאדר מועמדים מקומיים פרי עבודת הלשכה בשנים האחרונות אלא שרבים מהם טרם סיימו את הליך המועמדות מאחר שועדות המשנה לא התכנסו במשך חודשים ארוכים וקורסים לא נערכו. "אין ספק שיש להעמיק בעבודת איתור המועמדים לשפיטה, וזו אחת המשימות החשובות שלנו במחוז".

 

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד יורי גיא-רון, הדגיש שיפעל ליישם את תפיסת עולמו, לפיה הלשכה תהיה לשכה של מחוזות ויוענק שירות באופן שוויוני לכל החברים בכל המחוזות. הלשכה תהיה לשכה חברתית ותגלה מעורבות ואכפתיות כלפי קבוצות שונות בציבור. ראש הלשכה הציג את החזון שלו, להציב את מקצוע עריכת הדין בישראל, את המוסדות המייצגים אותו ובעיקר את החברות והחברים העוסקים בו, במקום איכותי ויוקרתי עוד יותר, ולשמר את המעמד המקצועי, את כבודו ואת מעורבותו החשובה בחיים המשפטיים והחברתיים בישראל, "הדברים נכונים בשלושה מישורי התייחסות – למול המערכות השלטוניות השונות (הכנסת, הממשלה, בתי המשפט והשופטים), למול החברות והחברים שלנו ולמול הציבור בישראל, בו גם מצויים רוב לקוחותינו".

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון