הודעות דוברות הלשכה

ראש לשכת עורכי הדין לשר המשפטים: "למנות נציג לשכת עורכי הדין בצוות לבחינת האגרות בבתי המשפט למשפחה"

28.07.2007

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד יורי גיא-רון, פנה אתמול, 25 ביולי 2007, לשר המשפטים, פרופ’ דניאל פרידמן, בבקשה למנות נציג לשכת עורכי הדין בצוות לבחינת האגרות בבתי המשפט למשפחה, כפי שפורסם.

לדברי ראש הלשכה, על פי הפרסום, אין בצוות נציג מטעם לשכת עורכי הדין, ואין זו הפעם הראשונה שצוותים או ועדות לבחינת נושאי משפט וחוק אינם כוללים נציגים מטעם לשכת עורכי הדין.

 

ראש הלשכה הדגיש, כי לשכת עורכי הדין הינה גוף משפטי סטטוטורי, ולתפיסתו זו אינה רק זכותה, אלא גם חובתן של מערכות השלטון השונות לשתפה בהתנהלות הציבורית של העולם המשפטי בישראל.

 

"כידוע לך, ציין ראש הלשכה, "בועדה המייעצת לעניין אגרות בתי המשפט בראשות השופט זמיר מכהן נציג קבוע מטעם הלשכה. והוסיף כי "בשעתו עמדה לשכת עוה"ד על המשמר ובזכות פעילותה בכנסת נמנעה הצעת משרד המשפטים להטיל אגרות על הליכי ביניים בתובענות אזרחיות".

 

ראש הלשכה ציין כי "לעורכי הדין המייצגים לקוחות בבתי המשפט למשפחה ובבתי הדין השונים ניסיון מצטבר שלא יסולא בפז ואשר דרוש לגיבוש מסקנות מושכלות בנושא האגרות".

 

"אני מבקש שמעתה ואילך לא ייקבעו צוותי עבודה, איתור או ועדות ציבוריות שונות, בנושאים משפטיים, מבלי לשתף את לשכת עורכי הדין בהרכב הגוף המוקם", ציין ראש הלשכה.

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון