הודעות דוברות הלשכה

1787 עורכי דין חדשים מצטרפים ללשכת עורכי הדין - שעור ההצלחה בבחינות ההסמכה – 82%

13.06.2003

בטכס מרשים ורב משתתפים הוענקו ביום ד’ תעודות הסמכה ל- 1787 עורכי דין חדשים בישראל. בכך מגיע מספר עורכי הדין הפעילים בישראל ל- 29,154 איש ואשה. הטכס התקיים בברכת השולטן בירושלים כאשר עורכי הדין החדשים ובני משפחותיהם ממלאים את היציעים עד אפס מקום. בטכס המסורתי השתתפו שר המשפטים יוסף (טומי) לפיד, ראש לשכת עורכי הדין דר’ שלמה כהן, חברי הועד המרכזי, ראשי המחוזות ומוזמנים רבים. במופע האומנותי אירחה הזמרת יהודית רביץ את נורית גלרון.

מתוך 1787 עורכי הדין החדשים 933 הן נשים ו- 854 הם גברים. 203 מהם ממחוז ירושלים, 1083 ממחוז תל אביב והמרכז, 404 ממחוז חיפה והצפון ו- 97 ממחוז באר שבע והדרום. מספר העולים החדשים מגיע ל- 29 ומספר הישראלים שלמדו בחו''ל ומוסמכים בארץ מגיע ל- 61. שעור המתמחים שעמדו במבחנים בהצלחה הוא כ- 82%.

 

ראש לשכת עורכי הדין דר' שלמה כהן שקידם בברכה את המוסמכים החדשים המצטרפים ל'משפחת המשפט', מתח ביקורת על דבריו הקשים של יו''ר הכנסת לפני מספר ימים והדגיש כי ''גם המחוקק איננו כל יכול. גם המחוקק אינו רשאי לפגוע בזכויות יסוד. וכאשר הוא עושה כן חובה על בית המשפט לרסנו ולהזכיר לו שהוא המחוקק אינו איננו הריבון אלא נציגו הפועל בשמו ובעבורו במסגרות ובמגבלות שקבעה הכנסת עצמה בחוקי היסוד''. ראש הלשכה ציין שלפי סקרים חוזרים ונשנים, שעור האמון של הציבור בבית המשפט הוא גבוהה מאד בין 80 90 אחוז, שיעור דומה רק לשעור האמון בצה''ל. ''הציבור יודע להעריך את התנהלותו המקצועית, ההגונה והאמיצה של בית המשפט ובמיוחד את נכונותו של בית המשפט לרסן את השלטון כל שלטון כאשר הוא חורג מסמכותו או פוגע בזכויות היסוד'', אמר ראש הלשכה.

 

ראש לשכת עורכי הדין דר' שלמה כהן גינה את האיומים על עקרונות שלטון החוק והשוויון בפני החוק הנשמעים לאחרונה מצד גורמים שונים. ''ההתקפה על שלטון החוק ועל זכויות היסוד מתהדרת תמיד בנימוקים פטריוטיים מוסריים או תיאולוגיים. התקפה כזו מוצגת כאילו מדובר בויכוח לגיטימי בין השקפות עולם שונות וכשרות. אין טעות גדולה מזו ,אמר דר' כהן, הערכים של שלטון החוק, השוויון בפני החוק ובעיקר זכויות היסוד, עוסקים בכללי משחק ובהגנה על זכויות היחיד. אין בהם ניסיון לקבוע איזו השקפת עולם מהותית דתית, פוליטית, תרבותית, כלכלית או חברתית עדיפה, או איזה השקפת עולם לגיטימית ואיזו איננה לגיטימית''.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון