הודעות דוברות הלשכה

ועדת הבחירות של לשכת עורכי הדין דחתה בשלישית בקשה לפתוח קלפיות משנה נוספות במחוז תל אביב

04.07.2007

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

ועדת הבחירות של לשכת עורכי הדין בראשות עו"ד מיבי מוזר דנה היום בשלישית בבקשת עו"ד אילן בומבך להציב קלפיות משנה נוספות במחוז ת"א בסיבוב השני של הבחירות לראשות הלשכה, שיתקיים בעוד פחות משבוע ב-10.7.07.

בפתח הדיון ציין יו"ר הוועדה, עו"ד מוזר, כי נציגו של עו"ד בומבך מחה מיד לאחר הבחירות נגד החלטת הוועדה לצמצם עמדות של קלפיות במספר מקומות. לדבריו, הבקשה טופלה ברצינות רבה והוחלט לקבל את בקשתו של עו"ד בומבך ולהותיר את מספר הקלפיות ומיקומן ומספר העמדות, כפי שהיה בבחירות הקודמות ובהתאם לכללים, המסדירים את הבחירות החוזרות.

 

עו"ד מוזר הוסיף, כי משהוחלט פה אחד על דעת חברי ועדת הבחירות לרבות המבקשים להותיר את המצב כפי שהיה, הוא הופתע לקבל את הבקשה הנוכחית בצירוף החתימות לפתיחת קלפיות נוספות, ולתדהמתו סמוך לדיון בבקשה, הציגו בפניו המבקשים עתירה מנהלית בעניין שהוגשה לפני הדיון. עוד ציין עו"ד מוזר, שעל הוועדה להחליט על הצבתן של קלפיות משנה "לא יאוחר מהיום ה- 15 לפני יום הבחירות", וכן "לא יאוחר מהיום ה- 14 לפני יום הבחירות" תקבע הוועדה הרכב ועדת קלפי לכל תחנת קלפי ולכל קלפי משנה ותקבע את מקומן. ולפיכך, הוועדה אינה מוסמכת לפתוח קלפיות נוספות.

 

בישיבה העלו חברים בוועדה טענות נגד הבקשה לפתיחת קלפיות נוספות. נטען, בין היתר, שהבקשה הוגשה שלא כדין ללא חתימות מלאות, וכן שהבקשה אינה מבטאת צורך אמיתי אלא רצון לקבל כותרת בעיתון. עוד נאמר שלא ניתן לפנות אל הוועדה שוב ושוב בנושא ולא לכבד הסכמה מפורשת להסדר שמשיב את המצב לקדמותו, ושבוע לאחר מכן לנקוט הליכים. הועלתה אף הטענה שאין ביטוי עובדתי, היינו, לא הוגש תצהיר, לביסוס ההנחה השגויה, לפיה לא ניתן היה להצביע בקלפיות בבית הפרקליט בשל הצפיפות והעומס בקלפיות.

 

הוועדה כאמור דחתה את הבקשה ברוב דעות חבריה.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון