הודעות דוברות הלשכה

ועדת הבחירות של לשכת עורכי הדין ממליצה: "הסיעות והמועמדים יגלו את ההסכמים ביניהם"

20.06.2007

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

יו"ר הוועדה: "הידיעה והמידע הם הבסיס לבחירה מושכלת"

ועדת הבחירות של לשכת עורכי הדין בראשות עו"ד מיבי מוזר החליטה בישיבתה אתמול, 19 ביוני 2007, להמליץ בפני הסיעות והמועמדים לגלות את ההסכמים ביניהם ולאפשר פרסומם באתר הלשכה.

 

בדיון שנערך בוועדה הציג יו"ר הועדה, עו"ד מוזר, את עמדתו בנושא, לפיה כריתת הסכמים קואליציוניים לפני או אחרי בחירות הם חלק מהסדר הדמוקרטי שאין לפגוע בו ויש לאפשר כריתת הסכמים.

 

עו"ד מוזר התייחס לפסק הדין בפרשת "רובין נגד ברגר" הנוגע ישירות ללשכת עורכי הדין, שם נקבע שהסכמים קואליציוניים לפני או אחרי בחירות הם לגיטימיים. השופט ברק בפרשה דחה את העתירה לביטול ההסכמים ממספר נימוקים, בין היתר, משום שמתקיים בהם התנאי הבסיסי שההסכמים גלויים וידועים. השופט ברק מכשיר הסכמים קואליציוניים שנעשו לפני בחירות ואחריהן "עד כמה שהסכמים אלה גלויים וידועים" וציבור הבוחרים מודע להם והם משמשים נתונים על פיהם יכול כל בוחר לגבש את דעתו.

 

לדברי עו"ד מוזר, לוועדת הבחירות יש סמכות בעניין. "בהסתמך על פסיקה בעניין בחירות במשטר דמוקרטי בפרשת "שליט נגד פרס", אני סבור, שכל עוד אין כללים, ראוי שוועדת הבחירות תטפל בעניין. הוועדה צריכה להורות אד הוק לסיעות השונות לגלות את ההסכמים כדי שהבוחרים ידעו במה קשורה הסיעה או המועמד שהם בוחרים, ולמה מחויבים הסיעה או המועמד שבוחרים בו. הידיעה והמידע הם הבסיס לבחירה מושכלת".

 

קובץ להורדה
rubin_v_berger.pdf shalit_v_peres.pdf
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון