הודעות דוברות הלשכה

לשכת עורכי הדין ביקשה צו מניעה נגד "המרכז למימוש זכויות רפואיות בע"מ"

18.06.2007

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

הלשכה: החברה מבצעת פעולות משפטיות בתחום דיני הנזיקין ובכך מסיגה את גבול מקצוע עריכת הדין.

במסגרת פעילות הועדה להגנת המקצוע של לשכת עורכי הדין בראשותו של עו"ד גד שילר, פנתה היום לשכת עורכי הדין  לבית המשפט המחוזי בירושלים בתביעה לצו מניעה ולמתן פיצויים בסך 2.5 מיליון ש"ח נגד "המרכז למימוש זכויות רפואיות בע"מ", מנהלת החברה ובעלי מניות בחברה. על פי האמור בכתב התביעה, שהוגש באמצעות עוה"ד אסף פוזנר ואתי ליבמן עפאים, מבצעת החברה פעולות משפטיות בתחום דיני הנזיקין, ובכך מסיגה את גבול מקצוע עריכת הדין.

 

לטענת הלשכה, החברה מכריזה בפרסומיה כי "הוקמה על מנת לסייע לך לממש את זכויותיך במקרה שבריאותך נפגעה". החברה טוענת שהיא מספקת ייעוץ באשר לטיב הזכויות לו זכאי הנפגע וכן סיוע בהכנת תביעות וערעורים, ופנייה בשם הנפגעים (כלומר ייצוגם) לצורך מיצוי זכויותיהם במסגרת המוסד לביטוח לאומי, קצין התגמולים, מס הכנסה וחברות הביטוח.

 

בתביעה מתריעה הלשכה מפני הפגיעה בציבור הרחב וחשיפת מערכת המשפט והגופים המעין שיפוטיים בפני סיכונים שונים במצב שבו הטיפול משפטי, אינו מבוצע על ידי עורך דין.

 

"במסגרת טיפול משפטי שכזה הלקוח האקטואלי אינו מוגן על פי הוראות החוק, סודותיו אינם סודות, כספיו אינם בהכרח נשמרים, האיכות המקצועית של הטיפול בו אינה מפוקחת ועלולה להיות בלתי ראויה".

 

תביעה זו היא חלק מסדרת תביעות שיזמה הועדה להגנת המקצוע נגד גופים המבצעים פעולות משפטיות מבלי שהוסמכו לכך עפ"י חוק, כחלק ממאבקה של הלשכה בתופעה ההולכת ומתרחבת של הסגת גבול מקצוע עריכת הדין.

 

לכתב התביעה :  

קובץ להורדה
claim.doc statment_of_claim.pdf
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון