הודעות דוברות הלשכה

לשכת עורכי הדין: שוב מתברר שהשופטים אינם מסכימים לכל מערך בקרה; סיכלו את ההדברות המשותפת עם הלשכה בענין זה

21.05.2007

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

לפני כשנה וחצי הסכימו נציגות השופטים והלשכה להדברות במגמה למצא דרכי בקרה מוסכמות על התנהלות השופטים. מאז שהחל הצוות המשותף להפגש עשו נציגי השופטים כל מאמץ לעכב את התהליך ולהשהותו עד אחרי הבחירות בלשכה (יוני 2007) מתוך תקווה – כך נראה – שעם חילופי המשמרות בלשכה, תשתנה עמדתה ונחרצותה בענין זה.

למרות זאת התגבש בצוות המשותף סיכום על שלוש דרכי בקרה שיופעלו כל שנה לסירוגין (אקזיט – פול, משוב מתוקן ועוד מנגנון שטרם סוכם); סוכם שאקזיט פול (שהומלץ על ידי פרופ' קמיל פוקס, מומחה שהביאו השופטים לצוות) יופעל עוד בשנת המשפט הנוכחית, וצוות היגוי משותף ינהל אותו וימשיך הדברות לגבי מתכונות בקרה נוספות.

 

לאחרונה שוב החלו נציגי השופטים לגרור רגליים במגמה לעכב את התהליך עד אחרי הבחירות בלשכה. נציגי הלשכה הודיעו שאינם מסכימים לכך. נציגות השופטים התכנסה והחליטה ש… יש זמן… הרבה זמן. ואם הלשכה חפצה לזרז את העניינים אזי הנציגות מפסיקה את ההדברות.

 

ראש הלשכה, ד"ר שלמה כהן, אמר:

"שוב התברר שנציגות השופטים איננה מוכנה לכל בקרה מוסכמת, ומוכנה לגרום נזק חמור בדמות חרמות ונידויים למי שסבורים אחרת מהם. כך גרמה הנציגות נזק רב למעמד השפיטה בישראל בעבר ונראה שבכוונתה לעשות זאת שוב.

לשכת עורכי הדין נחושה לממש את חובתה הציבורית לערך בקרה על התנהלות שופטים. הקדשנו זמן ומאמץ רבים לעשות זאת בשיתוף פעולה עם השופטים, ואנחנו עדין מקווים שהדבר יסתייע. ואם לא ניתן לבצע זאת במשותף – נעשה זאת בעצמנו כפי שעשינו בעבר".

 

קישורים
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון