הודעות דוברות הלשכה

לשכת עורכי הדין: לא להאריך את זיכיונות תחנות הרדיו האזוריות

20.05.2007

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

הלשכה מתנגדת להארכת זיכיונות הרדיו האזורי בתום 12 שנות שידור.

לשכת עורכי הדין קוראת למועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו לא להאריך את זיכיונות תחנות הרדיו הקיימות, בתום 12 שנות שידור, אלא לפרסם מכרזים חדשים ולאפשר לגופים ולגורמים אחרים להתמודד באופן שווה והוגן על המשאב המוגבל הטמון בזיכיון לשידורים. לדעת הלשכה, ערכי היסוד של מדינת ישראל, חוקי היסוד ועקרון שלטון החוק מחייבים זאת.

 

הזיכיונות הקיימים ניתנו לפני כ-12 שנה, וזאת לתקופה של 4 שנים בלבד. בחוק המקורי, כפי שהיה בתוקפו באותה עת, היתה סמכות למועצה להאריך את התקופה ל-4 שנים נוספות בלבד, ללא אפשרות הארכה נוספת. גופים ששקלו אז התמודדות במכרזים, יכלו להניח כי תוך 8 שנים לכל היותר תינתן להם הזדמנות נוספת להתמודד על המשאב המוגבל, ועל האפשרות להפעיל תחנת רדיו באופן חוקי.

 

הלשכה אימצה את עמדת ועדת התקשורת בראשות עו"ד יובל קרניאל, לפיה הארכת הזיכיונות הקיימים, והעדר תחרות, שינוי וגיוון בגורמים המשדרים יהוו פגיעה של ממש בחופש הביטוי בישראל. קיבוע של המצב הקיים ושריון מקומם של אמצעי התקשורת הקיימים, על חשבון גורמים חדשים, שונים, בעלי מסרים וגוונים אחרים, הוא פגיעה של ממש בזכות הציבור לדעת, בנגישות הציבור לאמצעי התקשורת ובפלורליזם התקשורתי החיוני לחברה דמוקרטית, פתוחה וחופשית.

 

עמדת הלשכה כאמור הועברה לרשות השנייה, ותוצג על ידי נציגי הלשכה בשימוע ציבורי שיתקיים בנושא בקרוב.

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון