הודעות דוברות הלשכה

בית הדין הארצי לעבודה דחה תביעה נגד הלשכה

16.05.2007

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

בית הדין הארצי לעבודה דחה ערעור נגד בכירים בלשכת עורכי הדין

בית הדין הארצי לעבודה דחה לאחרונה את ערעורו של צבי זר על פסק דינו של בית הדין האזורי לעבודה בת"א בתביעה שהגיש נגד חברי הועד המרכזי של לשכת עורכי הדין ויו"ר ועדת ההתמחות של הלשכה. התביעה הוגשה בעקבות דחיית בקשתו של זר לאישור התמחות על ידי הועד המרכזי של הלשכה, בין היתר, בשל העובדה שהורשע בעבירה על פי דין זר (ע"ע 738/06 צבי זר נ' אורן פרסקי, עו"ד ואח').

 

המערער בקש מבית הדין לחייב את חברי ועדות לשכת עורכי הדין, האמונות על הליכי הרישום והפיקוח, בתשלום פיצויים בשל הפרת חוק שוויון הזדמנויות בעבודה. לטענתו, חסימת דרכו להתמחות בשל מקום ביצוע העבירה, שאינו מוגן על פי חוק המרשם הפלילי, מהווה אפליה המנוגדת לעקרון השוויון.

 

חברי הועדות בלשכה באמצעות עוה"ד אסף פוזנר ודניאל פלד ממשרד עו"ד חיים קמחי ושות' טענו שיש לדחות את הערעור בשל העדר יריבות, העדר עילה והעדר סמכות עניינית. לטענתם אין ולא היתה קיימת בין חברי הועדות בלשכה לבין התובע מערכת יחסים, שכן ההחלטה שהתקבלה בעניינו של התובע היא החלטת הועד המרכזי ולא החלטתם. לגופו של ענין טענו החברים, כי מותר היה להם לשקול את ההרשעות הפליליות משחוק המרשם הפלילי אינו חל בעניינו של התובע ובענין הרשעותיו שבוצעו בחו"ל.

 

בית הדין הארצי לעבודה דחה כאמור את הערעור. בפסק הדין נקבע, שלבית הדין לעבודה לא קמה סמכות עניינית לדון בערעור, מאחר שמהות הענין אינה מתחום משפט העבודה או יחסי עבודה אלא מתחום הסדרת העיסוק במקצוע עריכת הדין, שבסמכות בית המשפט לעניינים מנהליים. "המשיבים דנו בכשירותו של המערער לשמש עורך דין ולא בכישוריו כ"עובד" או כ"דורש עבודה". המשיבים לא קיבלו את ההחלטה בעניינו של המערער כ"מעסיקים", בין של המערער ובין של אחרים אלא כממלאי תפקידים בלשכת עורכי הדין".

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון