הודעות דוברות הלשכה

בעקבות התערבות הפורום הפלילי של לשכת עורכי הדין – קצין המשטרה יועמד לדין משמעתי

07.05.2007

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

בעקבות התערבות הפורום הפלילי של לשכת עורכי הדין בראשות עו"ד רחל תורן בענין תלונה שהוגשה למנהל מח"ש וליועץ המשפטי של משטרת ישראל בדבר מניעת מפגש בין עו"ד ללקוחו על ידי קצין משטרה – יועמד הקצין לדין משמעתי.

מדובר בתלונה של עורך דין נגד ראש מחלקת חקירות בתחנת משגב, לאחר שלא אפשר לו לפגוש את העצור שבקש לייצג, בטענה, שהפגישה תעכב את הליווי המשטרתי של העצורים, שעמדו לצאת לתחנה אחרת.

 

בפנייתה, ציינה עו"ד תורן, שללשכה מגיעות פניות רבות של עורכי דין שנושאן עיכובים לא ענייניים של פגישתם עם לקוחותיהם העצורים. לדבריה, זכותו של העצור להיפגש עם עורך דינו היא זכות יסודית, המעוגנת בחוק סדר הדין הפלילי. עו"ד תורן הדגישה את חשיבותם של מפגשים אלה לשמירה על זכויות עצורים ולהגנה עליהם.

 

עוד הוסיפה עו"ד תורן, כי הלשכה מצפה מן המשטרה שתכבד את חובתה החוקית ותאפשר מפגשים אלה ללא דיחוי כמצוות החוק, וכן בקשה לקבל את ממצאי הבדיקה בתלונה שהוגשה.

 

היועץ המשפטי של המשטרה הודיע בתגובה שהתלונה הועברה ליחידה לתלונות הציבור, ומהיחידה נמסר לאחרונה, כי בתום בירור הוחלט, שהקצין חרג מהוראות החוק לגבי דחיית המפגש של עורך הדין עם לקוחו, וכי סגן מפקד מרחב הגליל מצא את התלונה מוצדקת והורה להעמיד את הקצין לדין משמעתי.

 

עו"ד רחל תורן ברכה על ההחלטה וציינה שיש בה לחזק את חשיבות זכותו של העצור להיפגש עם עורך דינו כזכות אדם בסיסית, ולהדגיש את החובה להקפיד על קיום הוראות החוק וההנחיות שפורסמו לאחרונה בנושא.

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון