בתי משפט במחוז

הפרקליטים והשופטים יושבים יחד בועדת השחרורים והסניגור? - הוא בחוץ!!!

02.04.2007

עו"ד תמי אולמן, יו"ר ועדת משטרה וסניגורים

הפרקליטים והשופטים יושבים יחד בועדת השחרורים  והסניגור? - הוא בחוץ!!!

 

הנחיות פרקליט המדינה

בהמשך לפנייה שנעשתה אל נציבות תלונות הציבור על שופטים בנוגע להתנהלות בין שופטים ונציגי פרקליטות, נתקבלה תשובה מאת הנציבה, כב' השופטת (בדימוס) ט' שטרסברג-כהן, לפיה פרקליט המדינה העביר הנחיות לכל הנוגעים בדבר, כלהלן:

 

"...אין מקום (ההדגשה במקור) שנציגי הפרקליטויות השונות ישבו יחדיו או ינהלו שיחות משותפות עם חברי הוועדה או השופטים במסגרת הליך של הצגת חומר מודיעיני חסוי ולאחר שניתנה החלטה שיפוטית בנדון, וזאת על מנת למנוע לזות שפתיים ופגיעה במראית פני הצדק. התנהלות כאמור יוצרת מראית עין של חוסר הגינות ופגיעה בכללי הצדק הטבעי."

 

יצויין כי יו"ר ועד המחוז, נמצאת בקשר עם הנציבה, המסייעת בבעיות פרטניות וכלליות של עורכי דין, כך שבמידה ונתקלתם בבעיה ניתן לפנות אל יו"ר ועד המחוז והעניין יטופל בהתאם לנסיבותיו.

 

בית מעצר קישון

בנוסף, בעקבות ישיבת ועדת משטרה וסניגורים מיום 11.1.07 ופניות אל מפקד בית מעצר קישון, עלה כי הוא מוכן לשתף פעולה ולהיות קשוב לכל בעיה שתתעורר. כמו כן, נפתרה בעית המקום, כך שישנם תאים המיועדים למפגשי עו"ד-עצורים. נציין עוד כי קצין האסירים הקודם פוטר בשל תלונות רבות שהוגשו נגדו  ובימים אלה מטופלת בעיית חוסר הפרטיות, בשל העובדה כי ההפרדה בין התאים נעשית ע"י מחיצות חלקיות שדרכן ומעליהן ניתן לשמוע.

 

בועדת המשטרה נדונו בעיות נוספות הקיימות בין סניגורים פליליים ובין משטרת ישראל, מתקני הכליאה השונים ומערכת בתי המשפט.  כל בעיה נבחנת ביסודיות וזוכה למענה הולם מהר ככל שניתן.

 

במידה ונתקלתם בבעיה ניתן לפנות בעניין אל יו"ר ועדת משטרה וסניגורים

 ( 8664272/3-04 , פקס: 8678696-04)

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון