הודעות דוברות הלשכה

ראש לשכת עורכי הדין למנכ"ל איגוד הבנקים:"הבנקים פועלים באורח בלתי תקין לעיתים מזומנות"

21.03.2007

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

ראש לשכת עורכי הדין ד"ר שלמה כהן, שיגר למנכ"ל איגוד הבנקים, משה פרל, תגובה למכתבו בדבר התבטאויות ראש הלשכה נגד הבנקים בועידת הנדל"ן במכללה האקדמית בנתניה לפני כשבוע.

לדברי ראש  הלשכה, חזקה על איגוד הבנקים בישראל שהוא מודע לעובדה, שהבנקים החברים בו פועלים באורח בלתי תקין ולעיתים מזומנות מדי גם תוך כדי עבירות על החוק, הן חוק ההגבלים העסקיים והן דינים אחרים, בין היתר: תיאומי עמלות ומחירים, התניית שירות בשירות, ניצול כוח עסקי לצורך התוויית תנאים בלתי סבירים בשירות ועוד. "שלא להזכיר את הולכת השולל של הלקוחות על-ידי שורה ארוכה של עמלות, רובן דמיוניות וחצופות שאין דומה להן בעולם, העלמתן בפועל מציבור הלקוחות, ושינוין באורח חד צדדי ככל שעולה מלפניהם. ראה למשל את דבריו של נגיד בנק ישראל בענין זה (מנהל בכיר בבנק גדול לפני שעלה ארצה)", ציין ראש הלשכה.

 

"בדברי בועידה התרעמתי בעיקר על הרגולטורים המאפשרים התנהלות פסולה כזו בתחום הבנקאות (וגם בתחומי הביטוח והתקשורת שאותם ציינתי כדוגמאות). אך העובדה שהרגולטור איננו פועל באורח ראוי, איננה משחררת את הבנקים מאחריותם לתופעות חמורות אלה".

 

ראש הלשכה אף הודה שאכן אמר שהבנקים מוסרים נתונים כוזבים למוסדות שונים, בעיקר לכנסת.

 

אשר לשיח הציבורי, ציין ראש הלשכה, "הבנקים נהנים מעמדת כוח שבאמצעותה הצליחו עד היום למנוע שיח רציני על מעלליהם. למרות ועדות חקירה שמצאו שהבנקים התנהלו באורח מחפיר, למרות חקירות משטרה, הממונה על ההגבלים העסקיים ורשות ניירות ערך, למרות יוזמות חקיקה שאת רובן הצליחו הבנקים לסכל עד היום – טרם השכילו הבנקים בישראל להפנים אמות מידה של התנהלות תקינה, כמקובל לגבי בנקים בעולם המערבי".

 

ראש הלשכה ציין, כי היה מצפה שאיגוד הבנקים ישקוד על תיקון הילוכם של הבנקים ויחדל להתקומם בכל עת שמושמעת עליהם בקורת לגיטימית, גם אם מתונה מדי.

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון