הודעות דוברות הלשכה

אירוע לציון יום הצרכן הבינלאומי

18.03.2007

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

ראש לשכת עורכי הדין בארוע לציון יום הצרכן הבינלאומי: "דווקא בתחומים המוסדרים מצבו של הצרכן גרוע ביותר". שר התמ"ת, אלי ישי: "אני פועל לייזום תקנות לשיפור מעמדו של הצרכן".

ראש לשכת עורכי הדין, ד"ר שלמה כהן, וסגן ראש הממשלה ושר התעשיה, המסחר והתעסוקה, חה"כ אלי ישי, אמרו את הדברים ביום עיון שקיימה ועדת קנין, מקרקעין וחוזים של לשכת עורכי הדין בשיתוף ארגון "אמון הציבור" לציון יום הצרכן הבינלאומי בנושא "מהפכה בחוק החוזים האחידים" ביום חמישי האחרון, 15.3.07.

 

ראש הלשכה אמר שיום הצרכן הבינלאומי נועד לציין באיזה מצב של פיגור מזעזע אנו נמצאים בכל מה שנוגע להגנת הצרכן. "יש לנו רגולציה בלי סוף, אולם דווקא בתחומים המוסדרים המצב של הצרכן גרוע ביותר. בתחום הבנקאות, הגענו למצב שהבנקים דוחפים לנו את היד לכיס אחת לכמה שבועות. בתחום התקשורת הסלולארית אי אפשר לקבל שירות מבלי לחתום על הוראת קבע וכך גם בתחום הכבלים והלוויין", ציין ראש הלשכה.

 

ראש הלשכה בקש לחזק את ידיו של חה"כ גלעד ארדן, שיזם הצעת חוק להגביל את עמלות הבנקים. "לבנקים יש מאות עמלות שאותן הם מסתירים מאיתנו, התוצאה היא שאנו לא כל כך בודקים את העמלות שלנו. אומר זאת גם נגיד בנק ישראל".

 

שר התמ"ת, חה"כ אלי ישי, אמר שעם כניסתו לתפקיד סייע בייזום תקנות וחוקים לשיפור מעמדו של הצרכן. לדבריו, לא פחות חשוב להגביר את מודעות ציבור הצרכנים לזכויותיהם. " לקראת חג הפסח נפעיל כ- 300 מפקחים, "סיירת", שתקיים ביקורות בתחומים שונים, בתחום הצרכנות, בתחום העבודה ועוד.

 

עו"ד עינת ברכה, היועצת המשפטית של ארגון "אמון הציבור" שהנחתה את הארוע, ציינה שהיום כל אחד ואחד מתקשר בשנה בעשרות אם לא במאות חוזים אחידים בכל תחום של החיים – בנק, טלפון סלולרי, כרטיסי אשראי, ביטוח, דירה ועוד. "מדי יום אנו נתקלים בתנאים מקוממים בחוזים אחידים באינסוף דרכים ושיטות. המנגנונים הקיימים אינם מספקים הגנה אמיתית לצרכנים וודבר בנזק אדיר לציבור ולמשק".

 

בחלקו השני של הארוע התקיים מושב בנושא הרפורמה הדרושה בחוק חוזים אחידים בהנחיית ד"ר משה גלברד, חבר בית הדין לחוזים אחידים, ובהשתתפות פרופ' גבריאלה שלו, עו"ד טנא שפניץ, יו"ר ועדת המינויים, רשות החברות הממשלתיות, לשעבר המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (אזרחי), הגב' גלית אבישי, מנכ"ל ארגון "אמון הציבור", עו"ד אילן שרקון, יו"ר ועדת קנין, מקרקעין וחוזים של הלשכה ועו"ד שירלי אבנר, משרד המשפטים.

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון