הודעות דוברות הלשכה

הנשיאה ביניש במפגש עם משלחת ראשי לשכת עורכי הדין של פילדלפיה ונציגי הלשכה בישראל : "לא מאמינה שיש איום אמיתי על עצמאות בית המשפט"

08.03.2007

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

לשכת עורכי הדין בישראל מארחת משלחת ראשי לשכת עורכי הדין של פילדלפיה ,שהגיעה ארצה ביום חמישי שעבר, לסדרת ארועים בין התאריכים 1 עד 10 במרץ 2007.

בראש משלחת לשכת עורכי הדין של פילדלפיה עומדת ראש הלשכה המכהנת, עו"ד ג'יין לזלי דלטון,  שותפה בכירה במשרד Duane Morris LLP, שהנו אחד מ-100 משרדי עורכי הדין הגדולים בעולם ובכירי לשכה נוספים.

 

אתמול, 6.3.07, בקרה המשלחת מפילדלפיה ונציגי הלשכה הישראלית בבית המשפט העליון ונפגשה עם נשיאת בית המשפט העליון, דורית ביניש. בפתח  המפגש נשאלה הנשיאה על ידי חברי המשלחת, האם היא סבורה שהמתקפות שהיו לאחרונה נגד בית המשפט העליון מהוות איום על עצמאות בית המשפט? הנשיאה ביניש השיבה, שהיא אינה רואה בהתקפות אלה איום אמיתי. "אני סבורה שהדמוקרטיה בישראל חזקה, וכן שהציבור מבין, שפגיעה בעצמאות השיפוט היא פגיעה בדמוקרטיה", ציינה הנשיאה ביניש.

 

הנשיאה ביניש הוסיפה, שבפני בית המשפט מונחים 5,000 תיקים וכ-12 אלף הליכים, ובית המשפט העליון צריך לפעול במצבת של 15 שופטים, אולם בפועל פועלים 10 שופטים ושני שופטים במינוי זמני. לפיכך, ציינה, קיים צורך דחוף למנות עוד שופטים.

 

הבוקר נפגשה המשלחת עם יו"ר ועדת חוקה של הכנסת, פרופ' מנחם בן ששון. פרופ' בן ששון וחה"כ מיכאל איתן, יו"ר ועדת חוקה בכנסת הקודמת, הסבירו לחברי המשלחת על עבודת הוועדה במישור החקיקה הרגיל ובמישור פעילותה כוועדה האחראית על חקיקת טיוטת חוקה לישראל ועל הקשיים העומדים בפני הכנסת בבואה לחוקק חוקה, שאמורה להיות מוסכמת על רוב חברי המשכן. חה"כ בן ששון ואיתן השיבו לחברי המשלחת על שאלות הקשורות לעבודת הכנסת והליך החקיקה, על סוגית הבחירות בישראל ועל תפקיד הלשכה כקבוצת אינטרס המגינה על זכויות עורכי הדין.

 

מחר, יום חמישי, 8.3.07, יתקיים יום עיון בלשכה בנושא "היי-טק-שיתוף פעולה בין עו"ד ישראלים ואמריקאיים" בהשתתפות חברי המשלחת, בבית הפרקליט בת"א בשעה 11:00 בבוקר. כמו כן, תקיים הלשכה מחר בשעה 17:00 בבית הפרקליט בת"א ארוחה חגיגית לכבוד המשלחת בהשתתפות ראש הלשכה הישראלית, ד"ר שלמה כהן, ונציגים נוספים.

 

הביקור הוא הזדמנות מיוחדת עבור עורכי דין ישראלים להיפגש עם שותפים מהמשרדים המובילים בארה"ב, ולדון עם קולגות מארה"ב בנושאים מקצועיים.

 

לשכת עורכי הדין של פילדלפיה, שנוסדה בשנת 1802, הנה לשכת עורכי הדין העירונית הוותיקה ביותר בארה"ב, וחברים בה כ- 13,000 עורכי דין. מטרת ביקור המשלחת בישראל הנה להדק את הקשרים בין הקהילה המשפטית הישראלית לבין הקהילה המשפטית של ארה"ב בכלל, ובין הקהילה המשפטית של ישראל לבין הקהילה המשפטית של פילדלפיה בפרט. אל עו"ד דלטון מתלווים ראש לשכת פילדלפיה

 

היוצא, עו"ד אלאן פלדמן, שותף מייסד במשרד המתמחה בתחום הליטיגציה האזרחית; ראש לשכת פילדלפיה הנבחר, עו"ד מישל פראט, שותף בכיר במשרד Pepper Hamilton LLP, המונה כ-450 עורכי דין; סגן ראש הלשכה, עו"ד סייד ג'י. לדוב, שותפה במשרד Abrahams, Loewenstein & Bushman, P.C., אחד ממשרדי עורכי הדין הוותיקים ביותר בארה"ב; שופט בית משפט שלום בדימוס בפילדלפיה, אברהם ג'י. גפני; ומנכ"ל הלשכה, קנת' שיר. 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון