הודעות דוברות הלשכה

"מבצע תעבורה" יוצא לדרך !

05.03.2007

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

לשכת עורכי הדין יוצאת במסע הסברה להגברת מודעות הציבור לקבלת שירותים משפטיים בתחום התעבורה במסגרת המבצע: פגישת ייעוץ ראשוני חינם.

נהגים רבים אינם מודעים לזכויותיהם בכל הנוגע לתאונות דרכים, שלילת רשיון, חיוב בנקודות, הזמנה לדיון בבית משפט וכיו"ב. התנהלות לא נכונה עלולה להרע את מצבם ולפגוע בזכויותיהם. על מנת להקל על הציבור בהתמודדותו עם הבעיות והקשיים, בהם הוא נתקל בתחום התעבורה, יזמה ועדת תעבורה של הלשכה את "מבצע תעבורה" לסייע לציבור הנהגים לשמור על זכויותיהם בתחום התעבורה.

 

תחת הכותרת "עורך הדין איתך לאורך כל הדרך" מציעה הלשכה פגישת יעוץ ראשוני חינם על ידי עורכי דין, שנרשמו למבצע. לרשות הציבור עומדים כמה מאות עורכי דין מכל רחבי הארץ, המבקשים להציע את שירותיהם בתנאי המבצע. יצוין, כי שכר הטרחה לכל שירות משפטי נוסף מעבר לפגישת הייעוץ הראשוני יהיה כפי שיוסכם בין עורך הדין ללקוח. המבצע, שקיבל את אישורה של הממונה על הגבלים עסקיים, אמור להימשך ארבעה חודשים עם אפשרות להארכה.

 

על פי הנתונים שהגיעו ללשכה, לפחות 80% מהנהגים המגיעים לבתי המשפט לתעבורה אינם מיוצגים. העדר ייצוג עלול לפגוע בזכויותיהם וביעילות הדיון. לדברי עו"ד שי גלעד, יו"ר ועדת התעבורה של הלשכה ויוזם המבצע, רבים מהניצבים בפני בית המשפט לתעבורה מודים באישומים, מבלי לדעת את משמעות הודאתם והשלכותיה, ומבלי לדעת, כי בפניהם פתוחות אפשרויות רבות. מאידך, ישנם נאשמים הכופרים באישום מקום שמן הראוי היה להודות ולסיים את התיק. בכך הם רק מחמירים את מצבם. "קבלת ייעוץ ראשוני ובמידת הצורך גם ייצוג, עשויה להיטיב את מצבם, לייעל את ההליכים המשפטיים ולחסוך זמן שיפוטי יקר", מסביר עו"ד גלעד.

 

לצורך המבצע מעמידה הלשכה לרשות הציבור מספר טלפון 03-6093433, אליו ניתן לפנות, על מנת לקבל מידע לגבי עורכי הדין, הפועלים במסגרתו. רשימת עורכי הדין המשתתפים במבצע מתפרסמת גם באתר הלשכה באינטרנט www.israelbar.org.il.

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון