הודעות דוברות הלשכה

ראש לשכת עורכי הדין של פילדלפיה בטקס בלשכת עורכי הדין: "ישראל היא כוכב נוצץ במזרח התיכון"

04.03.2007

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

מ"מ ראש הלשכה, עו"ד רון גזית: "הגבלת סמכותו של בית המשפט העליון לבטל חוקים מהווה איום ממשי על הדמוקרטיה הישראלית".

ראש לשכת עורכי הדין של פילדלפיה, עו"ד ג'יין לזלי דלטון, ועו"ד רון גזית אמרו את הדברים בקבלת הפנים שקיימה לשכת עורכי הדין בישראל לכבוד המשלחת של ראשי הלשכה של פילדלפיה ביום חמישי האחרון, 1.3.07.

 

בפתח קבלת הפנים בהנחיית עו"ד גדעון פישר תקף מ"מ ראש הלשכה הישראלית, עו"ד רון גזית, את היוזמה שחתמו עליה 50 חברי כנסת לבטל את סמכות בית המשפט לבטל חוקים של הכנסת, וכן לשנות את הרכב הועדה לבחירת שופטים, באופן שיהיה בה רוב של פוליטיקאים. "אם פוליטיקאים מסוימים יגבילו בסופו של דבר את סמכותו של בית המשפט העליון לבטל חוקים יהיה בכך איום ממשי על הדמוקרטיה הישראלית. לשכת עורכי הדין ואנוכי כיו"ר ועדת החוקה שלה, שמנו לנו למטרה למנוע את הגבלת כוחו של בית המשפט העליון".

 

ראש הלשכה של פילדלפיה, עו"ד ג'יין לזלי דלטון, ציינה שגם בארצה מנוהלת מתקפה על המערכת המשפטית. "נעשה ניסיון לייסד ועדה של נציגים שאינם עו"ד שיחוו דעה על פסיקות של שופטים. חלקים רחבים בציבור אינם מבינים את חשיבות קיומה של חוקה דמוקרטית ומערכת של איזונים ובלמים". לדבריה, ביקור המשלחת בישראל מבטא את הקשר החזק בין שתי הלשכות ובין ארה"ב לישראל.

 

סגן שגריר ארה"ב בישראל, ג'ין קראץ, ציין ששיטת האיזונים והבלמים ועליונותו של שלטון החוק הם חיוניים לקיומה של חברה דמוקרטית, ותפקידם של עורכי הדין הוא חיוני במטרה לעדן את ניצני העריצות של הרוב.

 

בקבלת הפנים השתתפו חברי המשלחת, ביניהם ראש לשכת פילדלפיה הנבחר, עו"ד מישל פראט, שותף בכיר במשרד Pepper Hamilton LLP, המונה כ-450 עורכי דין; סגן ראש הלשכה, עו"ד סייד ג'י. לדוב, שותפה במשרד Abrahams, Loewenstein & ushman, P.C. אחד ממשרדי עורכי הדין הוותיקים ביותר בארה"ב; שופט בית משפט שלום בדימוס בפילדלפיה, אברהם ג'י. גפני; ומנכ"ל הלשכה, קנת' שיר. 

 

במהלך ביקור המשלחת בישראל יתקיימו מספר אירועים. מחר, יום שני, 5.3.07, יתקיים ביקור של המשלחת בחיפה בבית הדין השרעי והמשלחת תיפגש עם נשיא בית הדין השרעי לערעורים. כמו כן, תבקר המשלחת בבית המשפט לענייני משפחה ותיפגש עם השופטת צילה קינן. בהמשך יקיים ועד מחוז חיפה של הלשכה קבלת פנים חגיגית למשלחת בהשתתפות יו"ר ועד המחוז, עו"ד רחל בן ארי ויו"ר ועד מחוז הצפון של הלשכה, עו"ד חאלד חוסני זועבי.

 

ביום שלישי, 6.3.07, יתקיים סיור של המשלחת ונציגי הלשכה בבית המשפט העליון ויפגשו עם נשיאת בית המשפט העליון, השופטת דורית ביניש. בהמשך יפגשו נציגי המשלחת עם יו"ר ועד מחוז ירושלים של הלשכה, עו"ד יוסי תוסיה-כהן, ונציגים נוספים.

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון