הודעות דוברות הלשכה

הפורום הפלילי של לשכת עורכי הדין מברך על עמדת היועץ המשפטי לממשלה: "לא נותר אלא להמתין ליישום הנחיותיו בענין איסור פרסום מידע מחקירות המשטרה"

22.02.2007

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

בעקבות פניית יו"ר הפורום הפלילי של לשכת עורכי הדין , עו"ד רחל תורן, ליועץ המשפטי לממשלה ולמפכ"ל המשטרה בענין פרסום מידע מחקירות המשטרה, הודיע היועץ, כי הוא רואה את תופעת הפרסומים מחקירות כתופעה פסולה ובעייתית שיש לשרשה.

עו"ד רחל תורן, יו"ר הפורום הפלילי של הלשכה, פנתה כאמור ליועץ בענין התופעה של פרסום מידע מתוך חדרי החקירות של המשטרה. "כך, למשל, התנוססו בכל העיתונים תמונותיו של מר ג'קי מצא העצור שצולמו בתוך מתקן משטרתי. הציבור בישראל עודכן באופן מיידי על כל התפתחות ו/או תפנית בחקירתו של זדורוב , החשוד ברצח תאיר רדא ז"ל. פרטים מחקירת נשיא המדינה פתחו מהדורות חדשות רבות מספור. בפרשת השר חיים רמון נדמה היה ששלב ההוכחות במשפט מתנהל בכלי התקשורת. הדוגמאות הללו הן "על קצה המזלג בלבד", ציינה עו"ד תורן. 

 

לדברי עו"ד תורן, צוות החקיקה של הפורום הפלילי רואה תופעה זו כפסולה. במקרים רבים נרמסת זכותם של הנחקרים לפרטיות, ונחשפים לציבור פרטים שזולת רכילות צהובה לשמה אין להם ולא כלום עם ערכי חופש הביטוי ו"זכות הציבור לדעת". התקשורת הופכת לזירת התגוששות בין רשויות החקירה לפרקליטי הנחקר, בה חפץ כל צד לצבור נקודות בדעת הקהל. קשה להניח שמאומה מכל זה לא מחלחל גם לתוך אולם בית המשפט, ואיסור הסוביודיצה לא נולד בחלל הריק.

 

עו"ד תורן הביעה שביעות רצון מתשובת היועץ המשפטי לממשלה, שרק מחזקת את הצדקת הפנייה. "כעת לא נותר אלא להמתין ליישום ההנחיות".

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון