הודעות דוברות הלשכה

מנהל בתי המשפט נפגש עם נציגי שלוחת לשכת עורכי הדין בחדרה

08.02.2007

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

לאחרונה נערך ביקור של מנהל בתי המשפט , השופט משה גל, עם נשיא בתי משפט השלום במחוז חיפה, השופט אהוד רקם , יו"ר ועד מחוז חיפה של לשכת עורכי הדין, עו"ד רחל בן ארי, ונציגי הוועד המקומי, בבית המשפט בחדרה. זאת, כדי לעמוד מקרוב על מצוקת המקום, המחסור באולמות ולשכות שופטים, הצפיפות של ציבור המתדיינים, הפרוזדור העמוס והמזכירויות הלחוצות.

לאחר מכן התארחו השופטים משה גל, אהוד רקם ואביהו גופמן בשלוחת לשכת עורכי הדין בחדרה ונפגשו עם חברי הוועד המקומי, עוה"ד מוחמד לוטפי - יו"ר הוועד המקומי, אילן פורת, איריס ווגסטף, צבי רגב, צבי לוטן, רפיק ג'בארין, מרדכי סטורזי, סיגלית רובין-פלור, ריאד אבו-פול, מרדכי עמוס, שולי אשבול וצחי נשר.

 

השופט גל ציין, כי ישנה חשיבות להמשך קיומו של בית המשפט בחדרה, והודיע על אישור הוספת שתי יחידות שיפוט בסביבה בעקבות  מצוקת מקום הקיימת בבניין. נציגי הלשכה נתבקשו לשקול פתרונות זמניים לבעיית הצפיפות, עד שיימצא המקום לשתי יחידות השיפוט הנוספות.

 

לגבי בקשה למינוי שופטים מוסלמים, הבקיאים בדין השרעי, לבתי המשפט לענייני משפחה, הביע מנהל בתי המשפט את תמיכתו בכך, והצביע על הקושי באיתור מועמדים ראויים שמעוניינים בשפיטה.

 

השופט גל ציין כי ישנם תקנים ייעודיים לעוזרים משפטיים מהמגזר הערבי.

 

באשר לסוגיית העדר תקנים למתמחים לשופטים, ציין השופט גל, כי המצב ישתנה בהדרגה עד אשר בשנת 2008 לכל שופט יהיה עוזר משפטי וכן מתמחה, תחילה בבית המשפט המחוזי ולאחר מכן בבתי משפט השלום.

 

השופט גל נשאל לגבי הקמת בתי משפט נוספים – הן בכלל והן בעיר ערבית, דוגמת אום אל פחם – והשיב כי הנושא מסור לשיקולו של שר המשפטים וכרגע, אין תכנית כזו וגם לא תקציב. מכל מקום, במצב השורר כיום חיוני יותר, לדעתו, להקים בית משפט ברהט, שלתושביה ולתושבי סביבתה לא קיימות אלטרנטיבות קרובות.

 

מנהל בתי המשפט עדכן את הנוכחים ביישומו של פרויקט במ"ה, שביום המפגש יצא לדרך בהרצליה. תקוותו היא שעד מועד פגרת בתי המשפט יופעל הפרויקט בכל בתי המשפט בארץ. בעניין זה תתקיימנה הדרכות לעורכי הדין ע"י הנהלת בתי המשפט בשיתוף עם לשכת עורכי הדין, ובסופו של תהליך לא נראה יותר תיקים עבי כרס ועורכי הדין יוכלו להגיש מסמכים בשעות ובמקומות הנוחים להם. עם זאת, אופציית ההגשות הקיימת תישמר לאותם עורכי דין שיהיו מעוניינים בכך. השופט גל ציין את תרומת לשכת עורכי הדין ושיתוף הפעולה הפורה עמה בהטמעת הפרויקט.

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון