הודעות דוברות הלשכה

רוב חברי הכנסת התנגדו לקיצוץ בשכר הטרחה של הסניגוריה הציבורית והסיוע המשפטי בועדת חוקה של הכנסת. לשכת עורכי הדין: בקיצוץ שכר הטרחה יש פגיעה אנושה בזכות הייצוג של השכבות החלשות

24.01.2007

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

רוב חברי הכנסת התנגדו אתמול, 23.1.07, בישיבת ועדת חוקה של הכנסת בראשות חה"כ פרופ’ מנחם בן ששון , להצעה לקצץ את שכר הטרחה לסנגוריה הציבורית ולסיוע המשפטי במסגרת הוראת שעה .

לשכת עורכי הדין (עמדת לשכת עורכי הדין – הערת העורך) הביעה התנגדות נחרצת להארכת תוקפה של הוראת השעה לקיצוץ בשכר הטרחה. לדברי עו"ד שחר ולנר, יו"ר ועדת הסיוע המשפטי של הלשכה, המשמעות של הוראת השעה היא ריקון מתוכן של חוק הסיוע המשפטי על ידי תקנות המקצצות בסיוע המשפטי חדשות לבקרים. "בכך המדינה מבטיחה שהזכות לצדק במערכת המשפטית תהיה נתונה לעשירים בלבד".

 

"השכר המשולם לעורכי הדין העובדים עם הסיוע המשפטי היום כבר נמוך באורח קיצוני. כך, למשל, משולם סך מגוחך של  345 ₪ לסיכומים בכתב או עבור ישיבת הוכחות", ציין עו"ד ולנר.

 

הלשכה סבורה, שבקיצוץ בשכר הטרחה יש פגיעה אנושה בזכות הייצוג של השכבות החלשות, שגם ככה אינן זוכות לייצוג ראוי ונגישותן לבתי המשפט מוגבלת.

 

רוב חברי הכנסת שנכחו בישיבה: גדעון סער, קולט אביטל, יצחק לוי, מתן וילנאי, אחמד טיבי, גלעד ארדן, יצחק גלנטי, משה גפני וווסל טאהא – התנגדו להצעה להאריך את תוקפה של הוראת השעה. חה"כ גדעון סער אמר, שהמצב במשק השתפר באופן משמעותי על פי הצהרות ראש הממשלה ואין כל הצדקה אמיתית לקיצוץ בסיוע לשכבות החלשות. לפיכך הודיע יו"ר הועדה שלא תתקיים הצבעה והוא יביא את הנושא להתייעצות מחודשת עם שרת המשפטים.

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון