הודעות דוברות הלשכה

לשכת עורכי הדין מתנגדת להצעת חוק האוסרת רישום נישואים של הומואים

23.01.2007

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

לשכת עורכי הדין מתנגדת להצעת חוק מרשם האוכלוסין (תיקון – רישום נישואין) התשס"ז-2006 , האוסרת רישום נישואים של הומואים ולסביות.

ועדת להט"ב (זכויות הלסביות, ההומואים, הטראנסג'נדרים והביסקסואלים) של הלשכה בראשות עו"ד דורי ספיבק המליצה להתנגד להצעת החוק של חה"כ מיכאל איתן, שבקש להפוך את החלטת בג"צ, שחייב את פקיד הרישום לרשום במרשם האוכלוסין בני זוג בני אותו המין, שנשאו בחו"ל, כבני זוג נשואים.

 

לדברי עו"ד ספיבק, מדובר בהצעת חוק שנועדה להפלות – בכוונת מכוון – קבוצת מיעוט מסוימת, דבר שאין לו אח ורע. "ברור בעליל כי בהעדר חוקה שתגן על מיעוטים – בייחוד מיעוטים מובנים כמו קהילת הלהט"ב – בפני עריצות הרוב, ניכרת חשיבותו של בג"צ, שאחד מתפקידיו המרכזיים של בג"צ הוא הגנה על זכויות מיעוטים".

 

הלשכה סבורה שאת החלטת בג"צ (בג"צ 3045/05 בן-ארי נ' מנהל מנהל האוכלוסין- הערת העורך) יש לקרוא כלשונה. ההחלטה איננה מתייחסת לשאלה הערכית של נישואים בין בני זוג מאותו מין אלא לתפקידו של פקיד במרשם האוכלוסין הכשיר כרשות שלטונית, המחייבת אותו לרשום בני זוג האלה כנשואים בדיוק כפי שנישואים אזרחיים אחרים, שנערכו בחו"ל אך אינם מוכרים בישראל, נרשמים אף הם במרשם האוכלוסין.

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון