הודעות דוברות הלשכה

מבקר המדינה במפגש בלשכת עורכי הדין :"שמענו כבר חלק נכבד משרי הממשלה במסגרת חקירת אירועי המלחמה" המבקר הוסיף: יש להניח שהדו"ח בנושא יוגש תוך מספר חודשים.

18.01.2007

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

מבקר המדינה, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, אמר את הדברים היום, 18.1.07, במפגש בלשכת עורכי הדין בהשתתפות עשרות עורכי דין.

בפתח הארוע, קרא עו"ד מרדכי וירשובסקי, יו"ר ועדת שלטון החוק וזכויות האדם של הלשכה, למבקר המדינה, לא להירתע מדברי הביקורת שנשמעים נגדו ולהמשיך להיאבק בנחישות בשחיתות. יו"ר ועדת בתי משפט של הלשכה, עו"ד יוסי ארנון, שהנחה את הארוע, ציין לשבח את מהירות הדיווח וההתנהלות בזמן אמת של מבקר המדינה.

 

מבקר המדינה התייחס לחשיבות הביקורת בזמן אמת. לדבריו, היתרון במצב שבו נערכת הביקורת בזמן אמת, הוא שיש אפשרות לשנות דברים. "קחו, למשל, את הליך בדיקת מלחמת לבנון השניה על ידי משרד המבקר. קרוב ל- 50 עובדי המבקר עוסקים בבדיקת ארועי המלחמה ושמענו בינתיים חלק נכבד משרי הממשלה כולל שר הבטחון, השר לבטחון פנים, הרמטכ"ל, סגן הרמטכ"ל, המפכ"ל ועוד. הבדיקה בסופו של דבר תביא לעריכת דו"ח המבקר שיש להניח שיוגש תוך מספר חודשים", ציין המבקר.

 

"רכיב נוסף של הביקורת הוא האחריות האישית", אמר המבקר. לדבריו, האחריות האישית היא חלק נכבד מהצלחת הביקורת. והוסיף, "לא הש.ג. אלא הקברניטים אשמים ואליהם צריכים להיות מופנים חיצי הביקורת".

 

המבקר גם התייחס לנושא המינויים בשירות הציבורי. לדבריו, "המינויים הם בעיה גדולה מאוד, ובעיקר בלשון של "חבר מביא חבר" למועדון. הכוונה היא לא רק למינויים הפוליטיים של אנשים בלתי מקצועיים אלא גם למינויים אישיים. "ישנם מוסדות שיש בהם מספרים קשים של מינויים על פי קשרים ומערכות יחסים עם ראשי הגופים. הנושא נמצא בראש רשימת הנושאים שבטיפולו של המבקר.

 

באשר להגנה על חושפי שחיתויות, ציין המבקר, ש"הגנה זו היא הכרחית במאבק נגד השחיתות הציבורית. חושף השחיתות מקבל מיד צו זמני שלא ניתן לפטרו מעבודתו ובהמשך הצו הופך לקבוע". עוד אמר המבקר, בהקשר זה, שבחודשים האחרונים היו בין 15 ל-20 מקרים של חושפי שחיתויות,ולדבריו, מדובר במספר לא קטן.

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון