הודעות דוברות הלשכה

בשורה לציבור נכי צה"ל: בעקבות פניית לשכת עורכי הדין הודיע הנשיא פרגו שלא יצומצמו ועדות הערר מכוח חוק הנכים (תגמולים ושיקום)

15.01.2007

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

ועדת נכים,תגמולים ושיקום של לשכת עורכי הדין בראשותו של עו"ד עודד פסנזון פנתה לאחרונה לשופט יהודה פרגו, נשיא בתי המשפט במחוז מרכז, האחראי גם על ועדת הערר שבמחוזו, בבקשה להותיר על כנה את מצבת ההרכבים של ועדת הערעורים, מכוח חוק הנכים.

נכה צה"ל המעוניין לערער על החלטת משרד הביטחון בנוגע לנכות שנפסקה לו יכול להגיש השגתו לאחת מוועדות הערר מכוח חוק הנכים (תגמולים ושיקום), הפועלות ליד מספר בתי משפט שלום ברחבי הארץ.

 

המסה הגדולה של התיקים מתנקזת למחוז מרכז, שם פעלה עד לאחרונה (ליד בית משפט השלום בראשון לציון) ועדת הערר בשני הרכבים:  האחד, בראשות השופטת שירי רפאלי, והשני, בראשות השופטת שלומית יעקובוביץ. בשל מעברה של השופטת רפאלי לבית משפט השלום בפתח תקווה, חששו בוועדת הנכים תגמולים ושיקום של הלשכה, כי ייוותר רק הרכב אחד, על אף שזהו המחוז העמוס ביותר מבחינת כמות התיקים הנדונים בו.

 

עו"ד פסנזון ציין כאמור בפנייתו שיש להותיר על כנה את מצבת ההרכבים של ועדת הערעורים, מכוח חוק הנכים, כיאה למחוז המטפל בכמות הגדולה ביותר של תיקים בנושא.

 

בתשובה, הודיעו הנשיא פרגו, שאין כל כוונה לצמצם את פעילות ועדת הערר, ובפועל לא פחתה כמות ימי השיפוט. השינוי היחיד הוא שיום השיפוט שהוקצה לשופטת רפאלי לצורך דיוני הוועדה הועבר לשופטת יעקובוביץ. ולא זו בלבד: הנשיא פרגו אף בישר, שוועדת הערר תתוגבר על ידי השופטת רפאלי בימי שיפוט נוספים במהלך השנה לצורך קידום עבודתה.

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון