הודעות דוברות הלשכה

יו"ר הפורום הפלילי של לשכת עורכי הדין לראש חטיבת החקירות במשטרה: "חוקרי ימ"ר חיפה נוקטים שיטות חקירה פסולות"

09.01.2007

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

יו"ר הפורום הפלילי של לשכת עורכי הדין עו"ד רחל תורן, פנתה לאחרונה לראש חטיבת החקירות במטה הארצי של המשטרה, תנ"צ ג’קי בריי, בעקבות מקרה חמור של שימוש בשיטות חקירה פסולות לכאורה על ידי חוקרי ימ"ר חיפה.

לפי התלונה, שהועברה לטיפולה של עו"ד תורן, חשוד בעבירת רצח, המיוצג על ידי עו"ד שרון נהרי, נחקר על ידי צוות חוקרים בימ"ר חיפה. החשוד טען, שבמהלך חקירתו נאמר לו: "העו"ד שלך ימכור אותך", "לא אכפת לעו"ד ממך", "מה שמעניין את העו"ד שלך זה כסף. הוא יגרום לך למכור את הבית כדי לקבל כסף", "עדיף לך לשמוע לנו ולפטר אותו", "עדיף לך להחליף אותו, לא מעניין אותו שאתה עצור. התיק תפור עליך – קח סנגור ציבורי".

 

גם שופט בית משפט השלום בחדרה, אהוד קפלן, ציין בהחלטתו מיום  11.12.06 בדיון להארכת מעצרו של החשוד, כי "אם הנטען במכתב נכון ואפילו רק בחלקו, מדובר בהתנהגות לא ראויה בלשון המעטה".

 

לדברי עו"ד תורן שימוש בשיטות חקירה פסולות, שמטרתן לפגוע ביחסי האמון השוררים בין עורך הדין ללקוחו, הוא דבר שלא ייעשה ויש למגרו.

 

עו"ד תורן ציינה בפנייתה כי היא ממתינה בקוצר רוח לממצאי מח"ש, שהענין הועבר לטיפולה. כמו כן, בקשה שהמשטרה תפעל לבדיקה ולמיגור תופעה פסולה זו.

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון