הודעות דוברות הלשכה

לשכת עורכי הדין הגישה בקשה להצטרף להליך בענין חיסיון עו"ד לקוח

01.01.2007

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

לשכת עורכי הדין הגישה היום לבית משפט השלום בת"א בקשה להצטרף להליך בענין חיסיון עו"ד לקוח. הבקשה הוגשה באמצעות עוה"ד ז’ק חן ושי אילון בהתאם להחלטת הועד המרכזי מיום 28.12.06.

מדובר בבקשה למסירת תפוסים, לפי סעיף 34 של פקודת סדר הדין הפלילי (מעצר וחיפוש) (נוסח חדש), תשכ"ט-1969 (ב"ש 4904, מ 1231/06), שהגישה עו"ד ארנה לין המייצגת לקוחה, שבעניינה מתקיימת חקירת משטרה. בביתה של הלקוחה נערך חיפוש משטרתי, במהלכו נתפסו, בין היתר, סיכומים ופרוטוקולים של פגישות התייעצות בין עו"ד לין ללקוחה, וכן תרשומות של הלקוחה לקראת פגישות עם עורכת הדין.

 

לטענת עו"ד לין, המסמכים חסויים הן מכוח החיסיון החל על התקשורת בין עורך הדין ללקוחו והן מכוח החיסיון החל על מסמכים, שהוכנו לקראת הליך משפטי.

 

פרקליטות המחוז מתנגדת לבקשה, וטוענת שחיסיון עו"ד-לקוח אינו חל על מסמכים שנתפסו אצל הלקוח אלא רק על מסמכים שנתפסו אצל עורך הדין.

 

הלשכה סבורה שנושא חיסיון עו"ד לקוח הוא בנשמת אפו של מקצוע עריכת הדין. האינטרס הציבורי ואינטרס הלשכה בעניין זה חד הם – ביצורו של החיסיון. לדעת הלשכה, חיסיון עו"ד לקוח הוא מוחלט, ולכן אין מקום לצמצמו כך שלא יחול על מסמכים המתעדים את התקשורת בין עורך הדין לבי הלקוח שנתפסו מחוץ למשרד עוה"ד.

 

השופט דניאל בארי קיבל לידיו את עמדתה הכתובה של הלשכה בענין, ודחה את הדיון בהליך לתאריך 14 בינואר 2007, על מנת לאפשר לצדדים להתייחס לעמדת הלשכה.

 

להורדת הבקשה  

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון