הודעות דוברות הלשכה

ראש לשכת עורכי הדין גינה את השפלת בני סלע עם תפיסתו על ידי המשטרה - בישיבת ועדת הפנים של הכנסת

11.12.2006

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

ראש לשכת עורכי הדין, ד"ר שלמה כהן, גינה היום, 11.12.06, בישיבת ועדת הפנים של הכנסת את השפלתו של בני סלע עם תפיסתו על ידי שוטרים.

לדבריו, חשוב שהשר לביטחון פנים ודרגי המשטרה יבינו, שגם לנקלה שבפושעים יש זכויות הקבועות בחוק. "מה שעשו השוטרים לבני סלע היה עבירה פלילית. השוטרים הפרו את החוק ועשו כן לצורך תקשורתי. לא היה שום צורך להרגיע את הציבור על ידי תמונות של אדם שהושפל כחיה שנצודה".

 

בתגובה לקריאתה של חה"כ רונית תירוש לסרס את בני סלע, אמר ראש הלשכה, כי תגובתה היא מצערת וכי מצער שהדבר נשמע מפיה של מחנכת.

 

ראש הלשכה עוד אמר, שיש קשר תרבותי ארגוני בין משטרה, שמחד, מתירה השפלה של אסיר, ומאידך לא מיישמת נורמות התנהגות ראויות. "תקלה זו אינה חדשה. במשטרת ישראל אין אכיפה נאותה של נורמות התנהגות של שוטרים וחקירת מקרי אלימות של שוטרים. כך, למשל, לא ננקט שום צעד רציני למניעת הכשל החמור של מח"ש בחקירת ארועי אוקטובר 2000. מדובר בנקודת שפל המבטאת את קלות הדעת של המערכת בהתמודדות עם חקירת שוטרים".

 

ראש הלשכה אף ציין שמשטרת ישראל היא אחד הגופים החשובים, אולם היא משלמת מחיר חמור והיא "הכבשה השחורה" של מערכת הבטחון. "אי אפשר להטיל על המשטרה משימות ומאידך לא להקצות לה כלים ומשאבים לצורך עבודתה".

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון