הודעות דוברות הלשכה

בעקבות פניית לשכת עורכי הדין על התנכלות לסנגור ממליצה מח"ש להעמיד את קצין המשטרה לדין משמעתי

25.10.2006

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

בעקבות פנייתה של יו"ר הפורום הפלילי של לשכת עורכי הדין, עו"ד רחל תורן, לפרקליט המדינה, ערן שנדר,הודיעה מח"ש לאחרונה על המלצתה להעמיד את הקצין לדין משמעתי בפני בית הדין למשמעת של משטרת ישראל.

בפנייתה לפרקליט המדינה ציינה יו"ר הפורום הפלילי, עו"ד תורן, שעורך הדין הציג בפנייתו ללשכה מקרה חמור של התנכלות כלפיו. לדברי אותו עו"ד, לאחר דיון מעצר בבית המשפט ברמלה, כשניהל דו שיח ידידותי עם פקד צחי צורי מימ"ר שפלה על מסעדות והמליץ באוזניו על מסעדה בעיר רחובות, אמר לו פקד צורי שהוא מעדיף לאכול באזור העיר רמלה - לוד. בתגובה אמר לו עוה"ד בבדיחות הדעת, כי הוא מתפלא על כך שאינו חושש שעבריינים יפגעו בו. בעקבות אמירה זו של עוה"ד הודיע לו פקד צורי בתוך אולם הדיונים כי הוא רואה בדבריו איום, עיכב אותו לחקירה ואף לא הסכים שהסנגור ייסע לתחנת המשטרה ברכבו, אלא הצמיד אליו שוטרים שלקחו אותו לתחנה הסמוכה בניידת משטרה, מול קהל הנוכחים בבית המשפט. כשהגיעו לתחנה חקר אותו באזהרה על איומים כלפי עובד ציבור. חשוב לציין, שכאשר הסנגור שאל את השוטר אם יש אישור לעיכובו כנדרש על פי הוראות המשטרה, ענה לו השוטר כי אם לא עיכוב, אזי הוא יעצור אותו.

 

לדברי עו"ד תורן מדובר לכאורה במקרה קיצוני של ניצול סמכות ושררה בצורה צינית ושערורייתית. "הננו רואים מקרה זה בחומרה יתירה. דמם של הסנגורים אינו הפקר ולשכת עורכי הדין לא תעמוד מנגד כאשר שוטר פוגע לכאורה בעורך דין בצורה מבישה, תוך ניצול כוחו לרעה ושלא לצורך", ציינה עו"ד תורן.

 

תלונתו של הסנגור הועברה לבדיקת מח"ש, וכאמור הודיעה מח"ש לאחרונה על המלצתה להעמיד את קצין המשטרה לדין משמעתי.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון