הודעות דוברות הלשכה

הלשכה תציין את פתיחת שנת המשפט תשס"ז בטקס חגיגי במעמד נשיאת בית המשפט העליון ומ"מ שר המשפטים

05.10.2006

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

האירוע יתקיים ביום רביעי, 18.10.06, ויוענק בו פרס הלשכה לנשיא בית המשפט העליון הפורש, אהרן ברק.

לשכת עורכי הדין תציין את פתיחת שנת המשפט תשס"ז בטקס חגיגי במעמד נשיאת בית המשפט העליון הנכנסת, דורית ביניש, מ"מ שר המשפטים, מאיר שטרית ויו"ר ועדת חוקה של הכנסת, ח"כ פרופ' מנחם בן ששון. ראש הלשכה, ד"ר שלמה כהן, ישא דברי פתיחה ובהמשך יוענק פרס הלשכה לנשיא בית המשפט העליון הפורש, פרופ' אהרן ברק.

 

הטקס יתקיים ביום רביעי, 18.10.06, בשעה 19:00, בבית לשכת עורכי הדין ברח' שופן 1 בירושלים. הוזמנו לטקס בכירי מערכת המשפט, חברי כנסת, אנשי אקדמיה, אנשי תקשורת ואורחים נוספים.

 

לשכת עורכי הדין מעניקה את פרס הלשכה מדי שנה לאדם או לחבר בני אדם על פעילות מיוחדת וראויה לציון בעולם המשפט.

 

הפרס יוענק לנשיא ברק על תרומתו הרבה והייחודית בתקופת פעילותו שתיחרת בתולדות עם ישראל כאחת מתקופות הזוהר של התפתחות משפטית בעיקר בפסיקה. "לאהרן ברק יש חלק גדול בהישגים אלה: החל מתפקידו באקדמיה, דרך פעילותו כיועץ המשפטי לממשלה וכלה בתקופת כהונתו כשופט ובעיקר כנשיא של בית המשפט העליון.

אהרן ברק ייחרת בתולדות עם ישראל כאחד מגדולי הפוסקים, מי שיישם והנציח את רוחו האמיתית של העם היהודי, רוח של שלום, חסד אמת, הסולדת מבריונות גזענית וצביעות. הפגין גישה ערכית עצמאית מבלי לפזול לדעת קהל מתחלפת.

על הרמת קרן המשפט הישראלי בעולם. על התנהלותו הצנועה במשך כל השנים. על תרומתו כיועץ לראש הממשלה, מר מנחם בגין, בהסכם השלום הראשון בקיימפ דיויד.

בכל ההקשרים בהם תיפקד ידע לשלב הלכה עם מעשה ולבנות תיאוריה אוניברסאלית משולבת של משפט וערכים", נימקה ועדת הפרס.

 

בועדת הפרס חברים ראש הלשכה, ד"ר שלמה כהן, יו"ר המועצה הארצית של הלשכה, עו"ד ארנה לין, מזכ"ל הלשכה, עו"ד סיגל שלימוף ושני נציגי הציבור עו"ד דן מרידור ופרופ' יובל לוי. הועדה המליצה פה אחד להעניק את הפרס לנשיא בית המשפט העליון, אהרן ברק.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון