הודעות דוברות הלשכה

התערוכה "עורכי דין ללא זכויות" תפתח באוקטובר בקנדה

20.09.2006

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

התערוכה "עורכי דין ללא זכויות", העוסקת בגורלם של עורכי דין יהודים בגרמניה לאחר 1933, תפתח באוקטובר במונטריאול שבקנדה. את התערוכה מציג מרכז שמעון וויזנטל שבקנדה.

התערוכה לזכרם של עורכי הדין היהודים, שפעלו בגרמניה ואיבדו את כל אשר היה להם בתקופת השלטון הנאצי, הוצגה עוד בשנת 2004 בבית הפרקליט בתל אביב. התערוכה עוסקת גם בעורכי הדין שהיגרו מגרמניה לקנדה ומתארת לצד הרדיפות שמהם סבלו בגרמניה גם את קשיי ההתאקלמות בארצות שבהן הם ניסו לשקם את חייהם. רק מעטים מעורכי הדין הצליחו לעשות לימודי הסבה ולקבל רישיון לעסוק במקצוע בקנדה. רובם עסקו במלאכות של רצענות, נגרות וחלק מהם הצליח למצוא תעסוקה במשרדים של רואי חשבון ועורכי דין כפקידים.

 

בתאריך 12 באוקטובר 2006 תיפתח התערוכה במונטריאול. בפתיחה ישתתפו ראש לשכת עורכי הדין הפדראלית של גרמניה, ד"ר ברנהרד דומבק וסגן ראש לשכת עורכי הדין הפדראלית של גרמניה, ד"ר נורברט ווסטנברגר.

 

בראשית נובמבר 2006 תוצג התערוכה בטורונטו. בפתיחה ישתתף נציג של ארגון המשפטנים הגרמני, ופרופ' אירווין קוטלר, שר המשפטים והיועץ המשפטי לשעבר של קנדה, הצפוי להרצות בפתיחה. בהמשך תוצג התערוכה בתאריך 15 בנובמבר 2006 באוטווה.

 

עו"ד יואל לוי, יו"ר ועדת יחסי ישראל גרמניה בלשכת עורכי הדין, ישא דברים בשם הלשכה בתערוכה בטורונטו ובאוטווה.

קישורים
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון