הודעות דוברות הלשכה

הלשכה תקיים בשבוע הבא יום עיון בנושא ימי הקראות מרוכזים של כתבי אישום הנקבעים בבתי המשפט

16.09.2006

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

יום העיון יתקיים ביום שני, 18.9.06, בין השעות 16:00 – 19:00 בבית הפרקליט ברח’ דניאל פריש 10 בתל אביב.

הפורום הפלילי של לשכת עורכי הדין בראשות עו"ד רחל תורן יקיים יום עיון בנושא ימי הקראות מרוכזים של כתבי אישום הנקבעים בבתי המשפט.

 

יום העיון יתקיים ביום שני, 18.9.06, בין השעות 16:00 – 19:00 בבית הפרקליט ברח' דניאל פריש 10 בתל אביב.

 

ימי הקראות מרוכזים הינם שיטת עבודה בבתי משפט רבים, לפיה נקבע מספר רב של תיקים פליליים לדיון ביום אחד. יש הטוענים כי שיטה זו מייעלת את עבודת בתי המשפט, חוסכת זמן שיפוטי יקר ומקדמת הסדרי טיעון. כמו כן, השיטה מאפשרת חיסכון בזמן בעיקר לעורכי הדין מן הסנגוריה הציבורית וחסכון כספי לסנגוריה הציבורית. לעומת זאת, יש המלינים על כך שהשיטה מגלמת פגיעה בזכויות נאשמים, שכן הדיונים מתקיימים בשיטת "הסרט הנע" מבלי שיוקדש די זמן לכל נאשם. עוד טוענים, כי בשיטה זו מופעל לחץ גדול על נאשמים ועו"ד להגיע להסדרי טיעון. נאשמים רבים נכנעים ללחץ זה, בפיתוי של ענישה מקילה ומוצאים עצמם מודים בעבירות שלא היו מורשעים בהן לו ניהלו משפט. ביום העיון ילובנו הטיעונים בעד ונגד שיטת העבודה המתוארת.

 

ביום העיון בהנחיית עו"ד תורן ישאו דברים נשיאת בית משפט השלום בת"א, השופטת עדנה בקנשטיין, נשיא בית משפט השלום בראשל"צ, השופט יהודה פרגו, הסנגורית הציבורית הארצית, עו"ד ענבל רובינשטיין, עו"ד ציון אמיר, ד"ר אורן גזל מהפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה.

 

המרצים ישיבו לשאלות הקהל.

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון