הודעות דוברות הלשכה

צעדים אופרטיביים ליציאה מהסגר לצורך הצלת הכלכלה

16.04.2020

דוברות הלשכה

ראש לשכת עורכי הדין ונשיא לשכת יועצי המס פנו לראש הממשלה בדרישה לקבל את תכנית הצעדים האופרטיביים ליציאה מהסגר לצורך הצלת הכלכלה כפי שהונחה על שולחנו בידי משרד האוצר.

להלן התייחסות השניים למכתב ששלחו השניים לראש הממשלה והמכתב עצמו.

 

ראש לשכת עורכי הדין, עו״ד אבי חימי:

״החזרת המשק והכלכלה לפעילות היא המטרה העיקרית בימים אלה על מנת להציל את מאות אלפי העצמאים והעסקים בישראל. החזרה לפעילות מלאה, תוך שמירה והקפדה על הנחיות משרד הבריאות, חייבת לכלול גם את בתי המשפט, העובדים במתכונת חירום ובפעילות מינימלית מעל לחודש, ובכך לאפשר לעשרות אלפי עורכי דין לשוב לשגרת עבודה, לשרת את אזרחי ישראל ולטפל בבעיות המשפטיות השוטפות שאף הצטברו בעקבות משבר הקורונה״.

 

יוע"מ ירון גינדי, נשיא לשכת יועצי המס:

"הפנייה שלנו לראש ממשלת ישראל באה מתוך דאגה כנה עמוקה לעתיד הכלכלה הישראלית. כיועצי מס, המייצגים מאות אלפי עצמאים ועסקים קטנים ובינוניים, אנו מכירים מקרוב את האתגרים הניצבים בפניהם. בכל יום שעובר מבלי שנחזיר את המשק לעבודה, אנחנו מאבדים בדרך עוד ועוד עסקים, מה שאומר, שאנחנו מאבדים כל יום מנועי צמיחה חשובים למשק.

אם חפצי חיים אנחנו, חייבים להחזיר בהקדם האפשרי את המשק לעבודה באופן מדורג עם אבני דרך לכל ענף וענף וכמובן בכפוף לעמידה במדדים בריאותיים, שאינם מסכנים את בריאות הציבור בישראל, ותוך ניהול סיכונים מושכל.

מצד אחד אנחנו מתנגדים נחרצות למתווה הפיצויים לעסקים, שהאוצר הציג, אנו רואים בו טעות מקצועית, שתגרום נזק משמעותי לכלכלת ישראל, אך מנגד אנו תומכים בצעדים האופרטיביים ליציאה מהסגר לצורך הצלת הכלכלה, שהציג האוצר לראש  הממשלה, מאחר ולעולם לא ניתן יהיה לגשר בין הפיצוי שהמדינה תיתן, אפילו אם הוא יהיה המיטבי ביותר, לבין האובדן הכלכלי של בעלי העסקים והכלכלה הישראלית".

 

למכתב המלא לחצו כאן

 

קובץ להורדה
operative_economic_steps_letter_to_prime_minister.pdf
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון