הודעות דוברות הלשכה

היועץ המשפטי לממשלה, פרקליט המדינה, ראש הלשכה ונציגי הפורום המשותף של לשכת עורכי הדין ופרקליטות המדינה חתמו על אמנה לטיפוח הכבוד ההדדי בין עורכי דין

09.09.2006

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

האמנה לטיפוח הכבוד ההדדי בין עורכי הדין היא ההישג הראשון של הפורום המשותף של לשכת עורכי הדין ופרקליטות המדינה, שהוקם לאחר שפרקליט המדינה נענה להצעתה של יו"ר הפורום הפלילי של הלשכה, עו"ד רחל תורן, להקימו.

היועץ המשפטי לממשלה, מר מני מזוז, פרקליט המדינה, מר ערן שנדר, ונציגי/ות הפורום המשותף של לשכת עורכי הדין ופרקליטות המדינה חתמו על אמנה לטיפוח הכבוד ההדדי בין עורכי הדין .

 

טקס חתימת האמנה נערך ביום 1.8.06 בלשכת היועץ המשפטי לממשלה.

 

האמנה היא התוצר הראשון של הפורום המשותף של לשכת עורכי הדין ופרקליטות המדינה, שהוקם לאחר שפרקליט המדינה נענה להצעתה של יו"ר הפורום הפלילי של הלשכה, עו"ד רחל תורן, להקימו. הפניה היתה בעקבות תלונות של סנגורים פליליים בדבר רדיפה והתנכלות של המשטרה והפרקליטות, לכאורה, כלפיהם על רקע ביצוע עבודתם המקצועית, ותלונות הפוכות של פרקליטים כלפי סנגורים.

 

בפורום חברים עו"ד רחל תורן, עו"ד נבות תל-צור, עו"ד נתי שמחוני, עו"ד רחל שיבר-פרקליטת מחוז מרכז, עו"ד רחל אדלסברג-רמ"ד תביעות במטה הארצי ועו"ד אריאלה סגל אנטלר מפרקליטות מחוז ת"א.

 

בישיבות הפורום נקבעו נהלי העבודה של הפורום ונדונו נושאים כגון חקירת עו"ד במשטרה, בדיקת הטענה בדבר מניעה מכוונת של מפגשים עם לקוחות ומיגור התנהגות לא חברית בין עו"ד בבתי המשפט.

 

במסגרת פעילותו יזם הפורום כאמור חתימת אמנה לטיפוח יחסי חברות וכבוד הדדי בין עורכי הדין , לפיה מתחייבים עורכי הדין לפעול להגנה על שלטון החוק, שוויון בפני החוק וזכויות היסוד של האדם; לייצג לקוחות בנאמנות ומסירות תוך שמירה על הגינות ועל יחס של כבוד לבית המשפט; לפעול להגשמת מטרות ההליך הפלילי: חשיפת עבירות והעמדת מבצעיהן לדין תוך שמירה על זכויות נפגעי עבירה, הגנה ללא מורא על זכויות חשודים ונאשמים, חתירה לגילוי האמת וסיוע לבית המשפט לעשות משפט צדק; לגלות בכל ענין מקצועי יחס חברי כלפי חברים למקצוע ולנהוג בדרך ארץ; לפעול לקידום האחווה, לטיפוח יחסי חברות ולשמירה על כבוד המקצוע.

 

האמנה המצ"ב  מהווה מסמך דקלרטיבי בעל חשיבות, שתקוותנו כי יהיה נר לרגלי כל אלה אשר עוסקים במקצוע עריכת הדין.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון