הודעות דוברות הלשכה

ביוזמת ראש הלשכה ויושבי ראש פורום משפחה: ילדים להורים גרושים לא ייפגעו מהסגר ולמרות תקנות החירום יוכלו לעבור בין בתי הוריהם

24.03.2020

דוברות הלשכה

שר המשפטים אמיר אוחנה החריג באופן מפורש מעבר של קטינים בין בתי הוריהם בימי הסגר, שהוטל עקב התפשטות הקורונה. זאת בעקבות פניית ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי ויושבי ראש פורום משפחה עורכי הדין שמעון חסקי, רוני עזרא, מאיה הרצברג אלון וד"ר יאיר שיבר. השר אוחנה: "אני רואה חשיבות רבה בהבטחת הקשר בין ילד להוריו ובשמירה על חיי משפחה תקינים".

ילדים להורים גרושים לא ייפגעו מהתקנות לשעת חירום ויוכלו למרות ההסגר לעבור בין הוריהם שאינם מתגוררים באותו בית - כך הודיע שר המשפטים, אמיר אוחנה ב-24.3.20. בכך, נעתר השר לבקשת ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי ופורום דיני משפחה של לשכת עו"ד ופעל להחריג מעבר של קטינים בין בתי הוריהם שאינם גרים במשותף.

 

בימים הראשונים של משבר נגיף הקורונה צפה דאגה בקרב משפחות גרושים, מכך שבעקבות הסגר ילדים לא יוכלו לעבור בין בתי הוריהם. ב- 24.3.20 שלח שר המשפטים אוחנה מכתב לראש לשכת עורכי הדין בו ציין כי "אני רואה חשיבות רבה בהבטחת הקשר בין ילד להוריו ובשמירה על חיי משפחה תקינים גם, ואולי אף בפרט במציאות הנוכחית, זאת מבלי לגרוע כמובן מהחיוניות שבמילוי אחר הנחיות הממשלה ומשרד הבריאות.

 

השר אוחנה הוסיף כי פנה אל הגורמים הנוגעים בדבר ובכלל זה אל היועץ המשפטי לממשלה ואל מנכ"ל משרד הבריאות על מנת להבטיח כי זמני שהות של קטין עם שני הוריו במצב בו אלה אינם גרים במשותף, יקוימו אף בעת הזו. ואכן, במסגרת גיבוש נוסחן של תקנות שעת חירום הוחלט להחריג באופן מפורש מעבר של קטינים בין בתי הוריהם, במצב בו אלה אינם גרים במשותף.

  

ראש הלשכה, עו"ד אבי חימי: "תודה לעו״ד שמעון חסקי, עו״ד מאיה הרצברג אלון, עו״ד רוני עזרא וד״ר יאיר שיבר, ראשי פורום המשפחה בלשכת עורכי הדין, שהביאו לתשומת ליבי את הנושא ואת הצורך להתערבות בעניין בדחיפות".

 

למכתבו המלא של שר המשפטים לחצו כאן

 

קובץ להורדה
coronavirus_child_custody_new.pdf
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון