הודעות דוברות הלשכה

הרצאות בצל משבר הקורונה – סיכום שבועי

19.03.2020

דוברות הלשכה

עשרות אלפי צפיות בהרצאות שהועברו השבוע בשידור חי בעמוד הפייסבוק של לשכת עורכי הדין.

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי, שיזם את הפרויקט אמר בתום שבוע השידורים הראשון: "בעקבות המעבר לשגרת חירום בשל משבר הקורונה נערכה לשכת עורכי הדין במספר חזיתות, ובכלל זה בהעברת הרצאות מקצועיות בשידור חי לעשרות אלפי עורכי דין. אני שמח שמיזם חשוב זה זכה להיענות מרשימה. הלשכה תמשיך להעמיד לטובת עורכות ועורכי הדין בישראל את כל השירותים הנדרשים בתקווה לחזרה מהירה ובריאה לשגרה".

 

 

 

בעקבות משבר נגיף הקורונה ביצעה לשכת עורכי הדין שורה של פעולות לצורך ההיערכות לשעת החירום אליה נקלעה מדינת ישראל ובכלל זה מערכת המשפט.

 

לצד כינוס צוות רב תחומי וקיום טקס הסמכה מיוחד בירושלים, הורה ראש הלשכה למדרשה להשתלמות עורכי דין להכין תכנית אקדמית עשירה לעורכות ועורכי הדין שתועבר בהרצאות בשידור חי בעמוד הפייסבוק של הלשכה.

 

ואכן, מאז תחילת השבוע החלה לשכת עורכי הדין ברצף שידורים יומי של הרצאות בתחומי משפט מגוונים ע"י עורכי דין מהשורה הראשונה.

 

מיזם ההרצאות יצא לדרך ביום שני השבוע בהרצאתו של עו"ד עידו בר-גיל בנושא כיצד נערכים לעבודה מהבית? 5 סודות/טיפים לניהול מוצלח של עבודה מרחוק" והמשיך באותו ערב, בהרצאתו של יו"ר (משותף) פורום קניין ומקרקעין בלשכת עורכי הדין, עו"ד אברהם ללום, בנושא "תוקף הסכמי השכירות בצל הקורונה וכוח עליון".

 

 

 

 

הרצאות המדרשה להשתלמות עורכי דין בלשכה, שזוכות לתהודה חיובית ולהצלחה רבה, המשיכו לעלות לאוויר בשידור חי גם ביום שלישי. הן החלו בהרצאתו של עו"ד נביל עתאמנה בנושא דיני עבודה בצל הקורונה, המשיך בהרצאה בנושא ניטור דיגיטלי של חולי קורונה ופוטנציאל הפגיעה בפרטיות ע"י עו"ד יעקב עוז והסתיים באותו יום בהרצאתה של עו"ד אפרת סולומון בנושא חידושים במיסוי דירות מגורים.

 

      

 

ביום רביעי זכו עורכות ועורכי הדין לשמוע את הרצאותיהם של עו"ד מריאנה לי, בנושא ייצוג זוכים וחייבים בהוצאה לפועל, של עורכות הדין ענת קאופמן (יו"ר ועדת ביטוח לאומי) ורומי הוניג, בנושא ביטוח לאומי וסוגיית הקורונה ולמושב מיוחד בהנחיית עו"ד יגאל בורוכובסקי (יו"ר פורום יישוב סכסוכים בדרכים אלטרנטיביות) בנושא בנקאות בצל הקורונה. במושב זה השתתפו בכירים מבנק מרכנתיל דיסקונט (עו"ד אסתר דויטש), בנק הפועלים (עו"ד ד"ר מוריה הופטמן דורון) ובנק דיסקונט (עו"ד רמי ששון).

 

   

 

   

 

את שבוע השידורים הראשון סיימנו עם הרצאותיהם של עו"ד גלית מבורך (בנושא נוער-הזכות לא ליפול ברשת), עו"ד מרים מהלה (בנושא ייפוי כוח מתמשך מבוא) ועו"ד פגי שרון, יו"ר פורום דיני ביטוח (בנושא הביטוח והקורונה).

 

      

 

חשוב לציין שכלל הרצאות שהועברו בשידור חי נמצאות בעמוד הפייסבוק של הלשכה וניתנות לצפייה בכל עת ובכל מקום.

 

תכנית ההרצאות המתוכננת לשבוע הבא תפורסם מדי יום באתר ובעמוד הפייסבוק של לשכת עורכי הדין.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון