הודעות דוברות הלשכה

במעמד נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות וראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי, הוסמכו 1,195 עורכי דין חדשים בטקס חגיגי שהתקיים ב-30.1.20 בבנייני האומה בירושלים

30.01.2020

דוברות הלשכה

בנאומו פנה ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי, לנשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות ואמר כי "לשכת עורכי הדין ואני בראשה, לא ניתן לפגוע בעצמאותו של בית המשפט העליון שהוא מבצרה של הדמוקרטיה הישראלית ומבצרו של האזרח וזכויות האדם".

בהמשך יצא ראש הלשכה בקריאה לפוליטיקאים ואמר: "אנו נמצאים בפתחה של מערכת בחירות שלישית, ומבלי להיכנס לזירה הפוליטית אני פונה מעל במה זו ומבקש מכל הפוליטיקאים - תתנצחו, תתווכחו, תילחמו על קולות הבוחרים, אבל בשום פנים ואופן לא על גבן של מערכות אכיפת החוק ומערכת בתי המשפט".

 

 

צילום: יוסי זמיר, דוברות לשכת עורכי הדין

 

נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות,, שיבחה בנאומה שניים מהמוסמכים החדשים, דוד לוי ואברהם ראש, שזכו להיות בין 1,1195 המוסמכים החדשים על אף היותם בעלי מוגבלויות. בנאומה אמרה הנשיאה לכלל עורכי הדין החדשים:

"אני מקווה כי גם בהמשך הקריירה המשפטית תזכרו כולכם לעשות למען החברה בישראל מתוך הבנה שאי אפשר לחכות שמישהו אחר יעשה זאת

במקומכם; שתפעלו משום שרכשתם כלים משפטיים שבאמצעותם ניתן לסייע לאחרים לקבל את המגיע להם. שגם אם תבחרו למקד את עיסוקכם בעריכת דין במגזר הפרטי תמצאו את הזמן לתרום בדרך כלשהי מן הידע המקצועי

שלכם למען ביסוס עקרון שלטון החוק ולמען חברה טובה וצודקת יותר.

מתוך היכרותי עם ראש הלשכה, עו"ד אבי חימי, אני משוכנעת שהלשכה בהנהגתו תעשה את כל הנדרש על מנת לתת אכסניה מתאימה ורוח גבית לפעילות החברתית הזו".

 

 

צילום: יוסי זמיר, דוברות לשכת עורכי הדין

 

בטקס החגיגי שהתקיים ביום חמישי 30.1.20 במעמד נשיאת בית העליון, ראש לשכת עורכי ויושבי ראש מחוזות הלשכה, הצטרפו 1,195 עורכי דין חדשים ובכך עומד מספר עורכי הדין הפעילים בישראל כיום על 70,902.

על פי הנתונים, 626 מבין עורכי הדין שהצטרפו הערב, הן נשים והיתר, 569 הם גברים. על נתון זה אמר ראש הלשכה כי "אנו מקדמים אמנה לשוויון מגדרי שתיחתם בשבועות הקרובים ואנו נבטיח שעורכות דין יזכו לאותם התנאים ולאותו השכר כפי שמקבלים עורכי הדין".

 

 

  

 

     

 

צילום: יוסי זמיר, דוברות לשכת עורכי הדין

 

לצפייה בטקס המלא לחצו כאן

 

 

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון